bugün

(bkz: salata benim isyanımdı)
bu ki$i tıpçıdır. ahanda tez:

bunlar uzmanlığı olan bir doktor, pratisyen hekim, belki bir psikiyatr, ya da bir kadın doğum uzmanı, belki bir di$ hekimi, yahut dü$ hekimi veyahut bir diyetisyen olabilir, farketmez. bu arkada$lar senelerce kendilerini paraladıklarından kelli 'eah sikmi$im anasını' diye gezinip gezdirirler. dünyanın en rahat, en geni$ adamlarıdır azizim. mottoları daima: 'koy götüne rahvan gitsin'dir.

adamlar rahat olacak tabi, sabah 9 ak$am 5. o 5 zaten kafadan 4 olur. nöbete kalanlara selamlar tabii. ehe. bir de ba$hekimle kanki olunduysa o saat iyice çekilir geriye. adamların yazılarına yansımı$tır rahatlıkları. çizittirir kağıda bi' bok anlamazsın. adam gibi yazayım demek yok, sen beton del istersen okumak için ona ne ki ?! böyle bir yayvan yayvan konu$urlarki bunlar akıllara zarar. ölüm kalım sava$ı versen bile kar$ında 'beeeyyfeeennnndddiiiii biiiibiiibiiik duuubiiiidiiiik' diye yaya yaya konu$urlar. sanırsın sanki kordon'da yürüyor haspam.

gelelim özel hayatlarına. bekar ya$ıyorsa evini bok götürür. görmeyin sakın aman aman. bi' çorabının teki banyodadır diğer teki mutfakta. donu koltuğun ba$ kö$esindedir falan. bir kokarki evi aman aman evlerden ırak. evliyse zaten $iddetli geçimsizlikten bo$anır. kim napsın lan böyle karıyı/adamı!?

tabi ki rahat rahat yiyecektir zeytini de. ona ne ki ? salata yapılırken emek mi harcanmı$, kaç saat uğra$ılmı$. o sadece yer. hayatı boyunca yer, içer ve s.çar zaten. senin uğra$ıp salata hazırlamanı, dekoratif zeytini falan sikine takmaz.
Ulan onu yemiyecek miydik biz? Oha.
zeytinin oraya konulma sebebini bilen, aç bünyedir. bütün salatayı yiyip zenytini mi bırakacağdık ?
O tek zeytin bütün diğer zeytinlerden daha bir lezzetli gelir ama. sanki özel yapım bir zeytin gibidir. Ağzında yaya yaya yersin. Öyle bir yersin ki sanki yıllardır zeytin yememişsindir. iyi de yemezsek ne olacak ki zaten. O zeytini bekleyen eşi, dostu, çocukları mı var. Yiyecem tabi.
(bkz: salatadan babam çıksa yerim)
açlıktan gözü bir şey görmeyen kişidir.
fiyonk mu lan bu dekoratif olsun , yiyeceğim tabi diyen kişidir .
(bkz: salatatı süs niyetine masaya koyan kişi)
salatanın üzerindeki zeytinin yenmesi neden bu kadar dokunmuş anlayamadım.
salatanın tam ortasına gelecek şekilde yerleştirilmiş bir zeytini yemek o an için aç olduğundan dolayı yemek sofraya gelinceye kadar atıştırılacak en ulaşılası yiyecek olmaktan daha ileri giden bir davranış değildir.
zeytin etliyse hep yerim. aparatif niyetine.
Ben değilim. Oldum olası salataya zeytin neden konur anlamış değilim. Hiç sevmem.
doktor ye demiştir.

(bkz: umursamazca)
(bkz: umarsızca)