bugün

uykunun uzun sürmesi sonucunda sakızın saça yapışması muhtemeldir.
sakızdan maksimum faydayı sağlamaktır.
küçükken saçımı 2 kez kestiren meziyet.
Agizdan dusmesi halinde saca basa yapisarak hayatinizi mahvedebilir.
Not: basima geldi ordan biliyorum.
Boğulmanıza bile sebep olabilir.
uyanıldığında o sakızın saça yapışıp yuva kurmak istemesini görmektir. kurtulmak için saçın bir bölümünü makas yardımı ile feda etmek gerekir.
büyük ihtimalle o sakızın boğaza kaçmasıyla sonuçlanacak durum.
sürekli yaptığım, aslında tehlikeli bi eylem. uykumda sakız çiğniyorum woo.
Çocukken yapilan saçtan parca alma sebebi olan eylem. Sözlükte yazar olacak yaşta sakizla uyuyakaliyorsan ortada bir sıkıntı var demektir.
Küçükken bir kere ağzımda sakızla uyuyakalmıştım sabah voovv ölmemişim diyerek sevinmiştim. Ama iğrençti.
ah sözlük aah...

iki kız kardeşim var. büyük olanı biraz sırnaşık biridir ve herşeyin suyunu çıkarır.

bir ara sakız çiğneme takmıştı. gün boyu cak cak sesini çekiyordum. sonra bir gece fark ettim ki, uyurken de sakız çiğniyor. ciddiyim. cak cak çiğniyordu...

aradan birkaç gün geçti, tabii insan uyurken bile fonda sakız çiğneme sesi olunca delirmeye başlıyor. sağ göz kapağım istemsiz hareketlere başlamıştı. neyse işte yemek yiyoruz, akşam vakti. kardeşim su içerken kazayla sakızı bardağa çıkardı. herkes güldü falan, ben şok. sen yemek yerken de sakız mı çiğniyorsun, dedim. öyleymiş sözlük, inanamadım. sen de inanamıyorsun eminim. görmeden inanılmaz.

ertesi gün banyodayken bana seslendi kardeşim. sırtını yıkamamı istedi,uzanamıyormuş. o ara fark ettim ki, evet sen de tahmin edebildin, banyoda da sakız çiğniyordu!

en sonunda ruh sağlığım tehlikeye girince babama söyledim ne kadar rahatsız olduğumu, malum kardeşim lafımı dinlemiyor. babam kardeşimi uyardı. bir süre sakız sesi hiç duymadım evde. o aralarda yolda sakız çiğneyenlere saldırmamak için zor tutuyordum kendimi. toplu taşıma araçlarında sakız çiğneyen herkesi tek tek uyarıyordum.

geçenlerde kız kardeşim sakız çiğnemeye tekrar başladı. eskisi gibi psikopatça değil tabii. ben de sakıza olan takıntımı zamanla yendim.

bu olaydan şunu öğrendim, çevremdeki insanların bana saçma ve tuhaf gelen takıntıları olabilir. ama bunları yadırgamamam gerekir, kim bilir neler yaşadılar da bu hale geldiler. bana düşen bu durumu anlayışla karşılamak ve her konuda hassas olmak.

teşekkürler sözlük. anlatmak iyi geldi.
Bir tutam saçının feda edilmek zorunda kalması durumudur.
Sakız çiğnerken yürüyemiyorum şeklinde bir reklam vardı seneler önce, o geldi aklıma. Happydent miydi neydi.
boğulmanıza sebep olabilir.