bugün

sakalı olmayan/çıkmayan erkekler.
köse olarak da tanımlanan erkeklerdir.
sakalli kızlarla evlenerek yavrusunun genotipini maksimize edebilecek erkeklerdir..
evrimini tamamlamış erkeklerdir.
parlak diye anılırlar.*
daha ergenlik çağına gelmemiş erkeklerdir.
permatik kullanmasına gerek kalmayan erkeklerdir.**
an itibariyle sakallı kızların saldırısına maruz kalmı$ erkeklerdir..
Travesti olmak isteyenler için bir avantaj sayılabilecek özelliktir.
sakal bırakmanın anlık keyfine hiç varamayacak erkektir.
imamlar hariç devlet memurlarıdır.
peygamberin sünnetini yerine getirmeyen kişilerdir. bunlara erkek demek bile gelmiyor içimden.
gıpta ile baktığım erkektir. hele ki bendeki sakal görünümlü çelik çıkıntıları kesmenin nasıl bir eziyet olduğunu bilmemle beraber imrendiğim erkek oluverir biranda.
(bkz: köse)
farklı açılardan;
+ ötünde çıkanı yüzüne yakıştırmayan erkeklerdir.
+ askerdeki erkekler ya da hiç çıkmayan var ise askerde rahat edecek erkeklerdir.
+ sürekli öpülen erkeklerdir.
+ kıl ve keramet ilişkisi.

hani, ipne, tarnseksüel demiyeceğim çünkü onları kirli sakalından ayırt ediyorsunuz.
sürekli sakallı erkeklere bakıp acaba bir şey mi kaybediyorum diyen erkektir.erkek dediğin sakallı olur zihniyetinin ezikliği bir yandan, her sakalsızın babyface olmamasının sıkıntısı bir yandan, en önemlisi belkide sakalın erkeğe yakışmasının ezikliği bir yandan. heder olur bu er kişi hem üzülür hem büzülür ha leonardo di caprio gibidir erkek güzelidir ayrı ama genelde pek öyle olmuyor be sözlük...
son yıllarda sözlükte sayıları hızla artan, liseli, çocuk sayılabilecek yaştaki ergen tiplerdir.
(bkz: köselik)
bi arkadaşımda sakal fetişizm i vardı bi anlık düşündümde bu kızın hiç sakalsız arkadaşı yoktu * *
vıcık vıcık canım cicim oy oy oy kızlar tarafından en çok sevilen erkek türüdür. sürekli öpülürler ve yalanırlar.
bunlara kösenin yanında tüysüzde diyebililiriz askerlikte cok rahat edecekleri söylenir.
direksiz eve benzerler.
işi nedeniyle sakal bırakamayan erkeklerdir.
Kadınları far, makyaj bıdı bıdı nasıl güzelleştiriyor ise erkekleride sakalları yakışıklı yapıyor. Sakalsız bir erkek nedense bana hep çirkin geliyor.
Sakalsızım ve belki sizin gözünüzde bir boka benzemiyorum ama amaaa
o çok beğendiğiniz yabancı ünlülere bakın onlar da her daim sakalsız.
biskolata erkekleri de sakalsız.
iki yüzlüsünüz lan hepiniz.