bugün

traş olduktan sonra eşeğin zikine dönen bünyenin pişmanlığıdır.
yumurta gibi çıktıgını, tam bir oğlana döndüğünü anlayan kişilerin yaşadığı pişmanlıktır.
31 çektikten sonraki pişmanlık kadar olamıyacaktır.
küçük bir çocuğa dönmüşseniz sevimli ya da karizmatik olmayı beklerken ya da yüzünüz yanıyorsa beklenenden fazla dayanılmaz işte o an duyduğunuz pişmanlık hissiyatıdır.
askerlik yaparken pek de pişmanlık yaşamaya vakit olmayacaktır.
uzatmıştık be o kadar denilir.
sakal 18-30 yaş arası genelde hoş durdugu düşünülür. bütün karizma gitti lan diye figan edilebilir. *
30+ içinse genç görünümden dolayı dinç, atletik ve yenilenmiş olarak hissetirebilir.
lise yıllarında kesmeyip te okul kapısından çevrilmek kadar pişmanlık vermeyecektir.
Nasil olsa "kökü bende" diye teselli edilmeye calisilir bünye.
Gençken eğer şahıs halinden memnunsa, çevrenin yorumlarından etkilenmeyip, bu sonucu yaşamaması gereken hadise.

- Olum maymuna dönmüşün git kes şu sakallarını !
+ Yok iyi böyle rahatım ben. Güzel duruyo bende.
- La olur mu öyle şey... yakışmıyo sana aga git kestir. Kılda keramet olsa...
+ Peki madem hadi dediğin olsun

2-3 gün sonra...

+ Nasıl la yakışmış mı ?
- Aga bu ne ya keşke kestirmeyeydin şeyime benzemişin. hakkaten yakışmıyo sana.
+ Gel lan buraya senin ben ta... !!
sakal bırakalı yaklaşık 1-2 ay olmuştur. artık yüzün şekli yavaştan unutulmuş, kedi poposu kılıklı yüzün aslında güzel olduğu sanılmaktadır. tüm bunların üzerine romantik/komedi tarzı bir film izlenip, parlak çocuğun kızı kaparken pırıl pırıl parlayan yanağını kız şöyle bir okşayıp da öpünce gaza gelinir. film bittimi doğru banyoya gidilir ve traş olunur.

bre denyo kişilik. tamam hadi suratının şeklini unuttun da kendin hakkındaki en önemli bilgiyi nasıl unutuyorsun. ulan o filmdeki adam kıçına cinali suratı çiziktirse yine senden yakışıklı olur. şimdi bekle ki sakal uzasın.

özetle; pişmanlıklar içinde en çok kalp kırma, hayal kırıklığı yaratma potansiyeli olan pişmanlıktır.
yıllarca dikkatinizi çekmeyen surat şeklinizin farkına varmanıza sebep olabilir. kestikten sonra suratta bi incelme uzama böle sikim gibi bişeyler olur ki insanı kendinden soğutur. en iyisi sinek kaydı olmadan sürekli aynı uzunlukta bırakmak .
bazen adama döndüğümüz andır.
tüüh,yüzüm yine tas gibi ortaya çıktı,iyice parladı,kestirmeseydi.
eğer bahsi geçen sakal nihat doğan'sa yeniden çıkma olasılığının vermiş olduğu pişmanlıktır.
(bkz: nihat doğan sakal gibidir kestikçe daha gür çıkar)
(bkz: sivilce)
her traştan sonra hemen hemen her erkeğin yaşadığı psikolojidir. bir de çok yakışıyordu niye kestin lafı ağlama noktasına getiriyor insanı.
"bir daha bimdeki jiletleri kullananın taa..." şeklinde kendi kendine sövmekle gerçekleşir. hangi akla hizmet bimdeki jilet paketini alıp kendimi traş ederek cildimi domatese çevirdim bilmiyorum.
traş sonrası traş olunan bölgenin hafiften renginin açılmasıyla iğrenç bir görüntü olmasından mütevelli bir durumdur.

yani şahsım adına öyle.
" vay anasını 16 yaşındaki çocuklara döndük" denilir bazen.
saçlarda epey bir uzunsa* acaba dışarda uzaktan kıza benzetirler mi görenler gibi soruları sormaya neden olan pişmanlıktır.
"ya aslında böyle de fena değil" diye bir teselli iş görebilir bu durumda
bayanlarda saç kestirdikten sonra oluşan pişmanlıkla aynıdır.
5 aydır kirli sakal takılan kişinin sinek kaydı olup kendini tanıyamamasından dolayı olabilecek pişmanlık.
traş edilen bölgenin diğer bölgelere nazaran daha yeşilimtrak bir renk alırsa işte o zaman bunu kendinize diyebilirsiniz : *
-: kafamı .ikeyim emi ! * *