bir şarkıcı klişesi.

heyecanlanıyorsun da bana mı heyecanlanıyorsun pezevenk! bırak bu işleri. sosyal fobi mi var sende? işiniz gücünüz ayak amk. kolpadan mavralar. neymiş; hala heyecanşanıyormuş. vay amına koyim. sahneye çıktığında hiç öyle görünmüyor ama. gayet enseye tokat göte parmak takılıyorsunuz.

vazgeçin lan!
para kazanmak icin degil sanat icin bu isi yapiyorum mesaji vermek icin soylenen, sahnede evimdeymisim gibi hissediyorum cumlesinin kardesi klisedir.
yalandır yalan.
sorduk mu? dedirtir adama.
eğer heyecan kalmamışsa yaptığınız işi sadece yapmak için yapıyorsunuz demek. yüzlerce insanın karşısında dans etmek, şarkı söylemek size haz vermiyorsa artık üzgünüm doğru bir önerme değil. hep laf anlayacağınız.
(bkz :minibüsçü para üstü verirken heyecanlanmıyor da size ne oluyor)
- başarınızın sırrı nedir nadi bey?

+ valla canım benim sanırım o ilk günkü heyecanı muhafaza edebilmem. temsil misal, benim götümdeki kıllar kadayıf kafası yakalayalı çok olmasına rağmen sahneye çıktığımda hala ilk günkü gibi heyecanlanırım. başarı buradan geliyor sanırım balım.

evet nadi, biz de keriziz amına koyim. ben de 4 senedir çalışıyorum, her gün o işe giderken yolda gördüğüm simitçiden, yoldaki parke taşına kadar sövmediğim kalmıyor.