bugün

fen lisesi geçmişi olan, doktor mühendis olmayacağım deyip kendisini oyunculuğa/yönetmenliğe vermiş ve bu yolda emin adımlarla yürüyen dün akşam kendisini Üsküdar'a Giderken dizisinde selçuk karakterinde görerek gururlandığım sınıf arkadaşımdır. yolu açık olsundur.
Oyunculuğu kadar fikirlerini de sevdiğim sevimli insan.

Şu twitiyle de entel sanatçı kesimden biri de çıkıp bunu söyledi ya gözüm açık gitmem dedim demin.

'kadınlar bedenleri üzerinde her türlü hakka sahiptir diyorsak o bedeni gizlemenin de bu haklardan biri olduğunu kabul etmeliyiz...'
kısa film aleminin pek bir sevilen yüzü, ankaraya yolu düştüğünde konuşmuşluğumuz olan, şu an askerde bulunan kesinlikle türk sinemasının geleceklerinden biri.

adres soran adam
s.a.k.d.ç.y.o.a.c.v
20'lik

yazıp, yönetip oynadığı filmlerinden bir kaçı sadece.
peltek insanların tv camiasındaki en sevimli temsilcisi.
bdp'nin karadeniz gezisi yaptığı günlerde samsun'da bdp'lire ve tkp'lilere yönelik saldırıyı "delikanlıca değil" şeklinde nitelendiren karadeniz'in sosyalistlerindendir. kendisine attığım "askerimizi pusuya düşürüp şehit edenlerin temsilcilerine karşı mı delikanlılık bekliyorsun?" tiviti üzerine beni engellediğini farkettim an itibariyle. üstelik ilk kez muhattap oldum kendisiyle ama üşenmemiş, engellemiş.* e hani demokratiklik, hani düşünce özgürlüğü? ironiksin vesselam.
üçlü diye yansıtılan ama iki artı bir olan grubun artı biri olan kişi. diğer ikisi niyeyse gerçekten de daha yakınmış izlenimi veriyor. karakteri ve oyunculuğuyla çok daha iyi yerlere gelmesini beklediğim kişi.
neticede ben de paranın köpeği bir insanım repliği ile akıllara kazınan oyuncu.

görsel
işler güçlerde ki "şimdi onlar düşünsün" repliğini mükemmel telafuz eden hafif peltek yetenek abidesi.
murat cemcir ve ahmet kural la katıldığı bir programda, üsküdar a giderken in birden bitmesi nedeniyle "eşimle birlikte çok zor günler geçirdik. marketten alınmayacaklar listesi yapıyorduk." dediği durup dururken aklıma geliyor.
hesabı kapatıp kaçan cihangir solcusu.
bir zamanlar yayınlanan serseri dergisi'nin bir sayısında kendisiyle röportaj yapılan ve adres soran adam filminin dergi ile birlikte okuyuculara ücretsiz dağıtıldığı genç sinemacı.

buralar entry dolacak, ahan da yazdım.

önemine binaen;

(bkz: uğur uçar)
sesi acayip şekilde tardu flordun'a benzeyen oyuncu . onun kadarda yetenekli.
aşırı derecede shaggy'e benzeyen oyuncudur. bir scooby doo filmi çekilip de shaggy rolü kendisine teklif edilmezse ayıp edilecek oyuncudur aynı zamanda.
balbazara benzeyen oyuncu.
"çerkes demek 2014'de soçi'de katledilen atalarının kemikleri üzerinde yapılmak istenen olimpiyatlara dur demektir." demiş çerkes oyuncumuz.

ağzına sağlık !

wopsow adige !
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar