bugün

(bkz: aramaya inanmak ama bulamamak)
Bir grubun sadece en bilinen en ortada parcasini dinleyerek ortada "offf xxx çok güzel abi hele yyy diye bir parçaları var yardırmış adamlar" diyerek gezmektir.

(bkz: one dinliyorum metalika faniyim)
(bkz: angelica dinliyorum anathema çok iyi)
(bkz: hallowed be thy name çok kara metal kireydil of filit süper)
(bkz: queen harika abi hele şey show must go on)

(bkz: gider bu)
(bkz: metal deyince aklina sadece metallica gelen denyo)
-ne dinliyorsun?
-abi ben çok sağlam pentagram fanıyım.
-helal sana

(bkz: anatolia) *
yalancılık ve iki yuzluluktur .grup uzerinden rant sağlamak karizma yapmak piyasa yapmak vb.dir.
aynı zmanda o grubun gerçekten fan ı olanlara da yapılmış olan bı terbiyesizliktir.
(bkz: muslum baba)*
şimdi bu yazacaklarım benim çapımı ortaya çıkaracağı için biraz tehlikeli, evet. ama içimde kalmasından iyidir.

başlık grup olarak açılmış ama, şarkıcı benimkisi. cengiz kurdoğlu; liselim. evet, tek şarkısını biliyordum ve ortamlarda (nasıl ortamlar siz düşünün artık) 'aabi süpper adam cengiz baba yaaa' filan deyip, bu şarkısını da mırıldanıyordum. neden? çünkü lisedeydik ve yatılı okuldaydık. yoktu o zamanlar hayatımızda heavy metal neyin...
-dostum, acayip hepsi fanıyım ben. hele o sarışın kız var ya bitiyorum ona.
+en çok hangi şarkısını seviyosun?
-olmaz oğlan.
+başka?
-hmm kem küm. şey abi o sarışın kız var ya hastayım ona.
2005 yazında klibini ekranlarda sıkça gördüğümüz him-wings of a butterfly'ı tikilerin bir bir boy band şarkısı gibi benimsemeleri sonucu yaşanan olaylar ve diyaloglar örnek verilebilir.

-ya kızımmm 4ewaa him derim başkada bişey demem yanee olay budurr! tapoorum bu gruba işte müzik buu! for your soul, my love, rip out the wings of a butterfly...
(bkz: metallica)