bugün

klozette rahat rahat kakasını yapamayan medeniyet nedir bilmeyen insandır.
kimse kusura bakmasın.
Klozet lütfen.
Akrabamdır. Bizim eve yatılı gelince camiye gidiyordu tuvalete girmek için. Bundan daha saçma az şey duymuş olabilirim. Umarım artık girebiliyordur, klozetlerle barışıktır...
Alafranga tuvaletten hoşlanmıyordur. Saygı duymak lazım. Bizim evde her ikisi de var. Daha hiç klozete sıçmadım mesela evde. Ama iş yerinde falan mecbur kalınca yapıyoruz.
dar makat deliğine sahip insandır.
klozette sıçarken bokun bir kısmı içerde kalır. ama alaturkada baskı oluştuğundan içerde ne var ne yok boşaltırsınız.
lan benim kiracı böyle...güzelim alafranga tuvaletleri yıktı kırdı gitti alaturkaya çevirdi...götü hiç rahata alışık değil demek diye düşünmüştüm ilk talep ettiğinde. neyse herkes dilediğince sıçsın tabi...bizim gönlümüz bundan yana.
Benim bir arkadaşım vardı kulakları çınlasın. Alafranga tuvalete sıçamazdı. Birgün sebebini sordum. Dedi ki "ona sıçarken tam hakkını veremiyorum"

Adamdaki görev bilincine bak amk.
Huh huh ıkın ıkın ıkın geliyor. Hay maşşallah nurtopu gibi.
Klozet gibi asrin bulusundan haberi olmayan insandir.
namaz kılıyordur. Alafranga tuvalet kullananlar namaz kılmaz demiyorum ama alaturka tuvalet kullanımı taharet alma açısindan daha uygundur diyiyorum. Alafranga tuvalet kullananlar da kardeşimizdir daha doğrusu tüm inananlar kardeştir...
medeniyetini bilmem ama türkiyenin alafranga tuvalet ile tanışmasının tarihini araştırmak lazım. bok olup kokmayın, tuvaletin şekli veya tipi sizi medeni yapmaz. bu kafayla gidersek bırak medeniyeti, yakınında bile değiliz bence.