bugün

görsel
http://www.basketfaul.com...ci-adama-tesekkurler.html
2015-2016 normal sezonunu 33 galibiyet, 49 mağlubiyetle tamamlamışlardır. böylece batı konferansı'nı 10. sırada tamamlayarak playoff'lara kalamadılar.
ntv spordan geçip giderken duyduğum kelime, ne tatlı kelime ama.
2013-2014 normal sezonunu 28 galibiyet, 54 mağlubiyetle tamamlamışlardır. böylece batı konferansını on üçüncü sırada tamamladılar ve playoff'a kalamadılar.
nba yönetim kurulunun kararı sonucunda sacramento'dan seattle'ye taşınması veto edilmiştir. henüz her şeyin bitmediği söylense de çok büyük ihtimalle sacramento kings 2013-2014 sezonundan sonra da sacramento'da kalmaya devam edecek.
2012-2013 normal sezonunu 28 galibiyet, 54 mağlubiyetle tamamlamışlardır. böylece batı konferansı'nı on üçüncü sırada tamamladılar playoff'a kalamadılar.
(bkz: 2002 nba batı konferansı finali/#19311374)
26 şubat 2013 miami heat sacramento kings maçı'nda potalarında 141 sayı görerek 2012-2013 sezonunda bir maçta en fazla sayı yiyen takım olmuşlardır. daha önce 5 şubat 2013 houston rockets gs warriors maçı'nda golden state warriors potasında 140 sayı görmüştü.
seattlelı bir işadamına satılmıştır. önümüzdeki sezondan itibaren seattle supersonics geri dönüyor, krallar tarihe gömülüyor.

ne diyim ki inşallah batışınız daha da hızlanır maloof biraderler.

edit: teklif reddedilmiş, umarım daha yüksek bir teklife de bu gruba satmazlar.
2011-2012 sezonunda da sacramento kentinde kalacağı açıklanmıştır. ancak, o sezondan sonra başka bir şehre taşınabilir.
divac ' lı stojakovic ' li kadrosuyla lakers ' a kafa tuttuğu günler hala akıllarda tazeliğini korumakta olan takım . bundan sonra efsane bir kaç maçını açıp , eski günleri yad edeceğiz .
karizmatik bir nba takımıdır. Fakat eski günlerini mumla aratır durumda.
kesin olmasa da ismi büyük ihtimalle anaheim royals olarak değişecektir.
iç saha maçlarını arco arena'da oynayan batı konferansı'nın en zayıf takımlarından birisidir. nerde o eski kings ?
sacramento'da olmaması normal olan bir takım. her yer sıra dağlarla çevrili ve doğru dürüst insanın yaşamadığı bir bölgede nba takımının olması ne kadar mantıklı anlaşılmaz.
az biraz şanslı olsaydılar da robert horry'den o son saniye üçlüğünü yemeselerdi nba şampiyonluğu görürlerdi.

şampiyon takımların maddi açıdan ne kadar geliştikleri bilinmektedir. hâliyle bugün anaheim'a taşınmak zorunda kalmaz, sacremento'da gül gibi yaşarlardı.

ama olmadı. abd'de her şeyin para üzerine kurulduğunu bildiğimden takımların taşınmaları duygulandırmaz beni ama hiçbir zaman sevmediğim bu takımın yer değiştirmesine cidden üzüldüm.
Hidayet Türkoğlu transfer olmasaydı muhtemelen çoğumuzun adını duyamayacağı NBA takımı. Bu sene durumları içler acısıydı.
artık sacramentoda olmayacak takım. yerel televizyondaki son maçtan sonraki yorumlar benim bile gözlerimi yaşarttı.
http://www.youtube.com/watch?v=M06-ZfDT5JE
ismini duyunca bana lise zamanlarımı cağrıstıran bir nba takımı.lisedeyken gece yarısı kalkar,anneme zorla aldırttıgım sacramento lu nevresim takımıma sarılıp maclarını izlerdim.
birde bi stojakovic hatırlarım azizim,orman kaçkını gibi döşü kıllı,ama yakışıklıydı.
zamanında 6 numaralı formayı taraftarlara ithafen emekliye ayırmış olan takım.
son yıllarda ortalıkta görünmeyen takım.

arkasında "hedo" yazan bir forması vardı bende, nereye gitti bilmiyorum.

sonra vlade divac falan vardı. boyumuz basketbol topu kadarken gece kalkar izlerdik. hey yavrum hey.
pg-bibby
sg-christie
sf-stojakovic
pf-webber
c-divac
şeklinde efsane bir kadroyu barındırmış takımdır.
nba bati konferansi pacific grubu takimi. maclarini 17317 kisi kapasiteli arco arena da oynayan takimi eric musselman calistiriyor. kadrosunda mike bibby, brad miller gibi oyuncularin yanisira 2005 2006 sezonu ortasinda indiana pacers takimindan gelen nba in hircin cocuklarindan ron artest de bulunmaktadir.
Takım bir şeye benzese de başarı sağlayamaz.