bugün

iyi bir fikir değildir. gece mezarlıkta yatsan, aynı şeydir. in cin top oynuyor. kendi sesinin yankısından korkuyorsun. çıtırtılar duyuluyor. pat diye birden kapı çarpar gibi başlık değişiyor. kim olabilir ki, bütün yazarlar uykuda?
bazen de saat farkı yüzündendir.
zira burada saat 12:28 arkadaşlar.
bünyede insomnia belirtileri baş göstermişse kaçınılmazdır.
sabahın körüne toplantı koyan müdürünüz varsa ilaç gibi gelebilecek aktivite.
mesaisi olanlar için kaçınılmaz faaliyet.
"hani madem uyandık, bari işimizi hızlı bitirelim de öğlenden sonra arazi oluruz" kafasındaki belediye çalışanlarının amansız hilti ile asfalt mücadelesinden ötürü de yaşanabilen bir durumdur. senden ötürü mü; benden ötürü mü? kimden ötürü?
sizin okulunuz falan yok mu?
geceden kalma durumudur. yoksa hiçbir insan sabah kalkıpta entry peşinde koşuşturmaz.*
işe gelmişsinizdir ve bir türlü çalışmak istemiyorsunuzdur.
işe gelmiş olmaktır.
mesainin sabahın köründe başlamış olması demektir. mecburen mecburiyettendir.
eğer dersteyseniz ve canınız sıkılıyorsa kurtarıcınız sözlüktür.
çaresiz durumlar çaresiz çözümler üretir.
iştesinizdir ve kapitalizme çalışmak yerine sözlüğü takip ediyorsunuzdur.
sözlüğün 'çalışmakta olan yazarlar' kitlesidir.

farklı meslekler ama yapılan eylem aynıdır.

ne büyük aşk bu yahu!
işiniz gücünüz var tabii. bir hayli hem de. misal benim önümde, dizilmesi gereken koca bir çıktı kolisi var. dün akşam getirdiler pis şeyi. akşamdan beri o bana bakıyor, ben ona bakıyorum. halbuki sabah belki iyi anlaşmaya başlayabiliriz diye akşam çıkarken kendisine selam bile ettim. ama vaziyet aynı, hamam da ayı, tas da aynı. hal böyle olunca, yapıcak onca şey arasında kendine göre yapıcak daha iyi bir şey bulamayınca, kafasının içinden bi kafa daha çıkacakmış gibi esnerken ve sürekli kaşınan gözlerle sözlük başında buluverir, buluveriyor insancık kendini.
yazar kitlesinin, tüm ithamlara karşın, liseli olmak yerine iş güç sahibi kelli felli adamlar olduğunu gösteren olgu.
gelir bazen bana öyle derin içten duygular. biraz önce ezan okundu. kardeşim biraz ötemde ve horul horul uyuyor. üst kattaki yaşlı kadın da yine tuvalete girdi su sesleri geliyor. desenize senden bahset nasılsın ne yapıyon diye. bende nasılım ne yapıyorum bilmiyorum kardesler. hayat bazen tatlı yüzünü gösteriyor ama ne bileyim işte.. anlatacak çok şey var lakin... bu da girdiğim son entry olsun bugünlük. pardon ilk entry.
marketlerin açılmasını beklerken zaman geçirmektir.

harbi bim kaçta açılıyo.
servisteyken vakit öldürmektir, uyuyamiyorsan tabi.
rüyada görmektir. karmalar, başlıklar, üst nesillerin çeteciliği karabasan gibi çöker on birinci neslin üstüne.*
boş vaktin fazla oluşundandır.
ya da yapılacak işlerin halledilmesinden dolayıdır.
ya da ya da ölüm kalım mevzuna nail bir mevzuyu sözlükten öğrenmek içindir.
ne bilim..*
Uyamış olup yataktan çıkmayı istememek, 5dakika daha uzatmak.
insan nasıl bunaltır daraltır kendini sorusunun yanıtı.
Sözlükte olmamak için saçma sapan çabama rağmen sabahın köründe gecenin köründe buradayım.
Bağımlılık göstergesi.