bugün

yatağa girerken pijama yerine frak giyen adam muamelesi görmesine anlam veremeyen kişidir.
uykusunu açmaya çalışan postmodern kişidir.
değişik bir insan şeklidir. genellikle çoğu kişi çay içer diye biliyorum.
her sabah yaptığım, kahvaltı yerine geçirdiğim, kahvaltı öğününü atlamama sebebiyet veren eylem.

(bkz: ayılmaya çalışan kişi)
kahve;
zihni açar.
dikkati arttırır.
sabah kalkıp alkol almadıktan sonra çay kahve farketmez. insanların damak tadlarıyla kültürleri arasında bu kadar alaka kurmak mantıksızlıktır. ayrıca bi kahve çay olayına bu kadar hıristiyan özentisi gözüyle bakıp ingilizce nick kullanmakta ayrı bir çelişkidir.
bu benimdir. kahve kültürü aslında türklerden geçmiş avrupa´ya, ama şimdi çay içmek türkçe kahve içmek batılıca bir konu olmuş.

en iyi kahve ürdün´den suriye´den falan çıkar, zaten bütün kahve firmaları da kahve paketlerinin üstüne 100´de 100 arap kahvesi yazarlar. e bu kahvenin çıktığı bölge zamanında osmanlı toprağıydı. o adamların kahve içmesi kadar da doğal bişey yoktur.

almanya´da bana aynen bu sözlük yazarı gibi öyle diyorlar "sen iyice almanlaştın, bak kahve içiyosun" diyorlar. ben de onlara "hadi canım, bu kahveyi siz viyana kuşatması sırasında bizden öğrendiniz, esas siz türkleştiniz" diyorum. ki işin doğrusu da öyledir.

mozart´ın "saraydan kız kaçırma " operasında türk " çok kahve içen adam" olarak betimlenir. bilmeyen öğrensin. zaten bilmiyorsunuz, öyle yekten sallıyorsunuz, cahil adam da inanır size.
sabahın köründe işe giden kişidir.
(bkz: sabah kahvaltısında kımız içen insan)
Sabah kalktığında Kola içen kişiden farkı yoktur.
tercih meselesidir. bunu yapan kişi çay sevmiyor ve güne kahve ile başlamayı seviyor olabilir. özentilik denerek yanlış bir nitelendirme yapılmıştır.
dipnot: kahve ya da çay içmenin hristiyanlık ya da müslümanlıkla alakası yoktur, kendinize gelin.
çay sevmeyen insandır ya da sabah çay demlemeye üşeniyor olabilir.
kahve yemenden islam mekkeden gelir. ne alaka sorunsalı .
çok fena ayıktırır o kahve adamı.
(bkz: beni tanıdılar sen kaç)
kahveye daha doğrusu kafeine bağımlı olmuş kişidir.tabi çok fena insanı kendine getirmesi ayrı bi konu.
Kahveyi çaydan daha çok seven kişidir. Kahve içmek güzel bir tercihtir. Sabahları kahve içen kimse doğru yönde bir tercih yapmıştır. Bu kişilerden biri de benim.
selülit tevadivisine başlaması gereken kişidir.
bir plazanın bilmem kaçıncı katında apple nın önünde dosyalarını inceleyen plaza adamı/kadını nın yaptığı gıda eylemidir.
kendisine modern süsü verir bu kişi ayrıca. kahvesini içmeden ayılamaz aynı zamanda. herkes ayılmak için yüzünü yıkarken, bu kahvesini içer.
yunanistan göçmenlerinde görülebilen bünye. sabah akşam kahve içerler.
yunan'dır.
uyanma sorunu yaşayan, kahve içmeden kendine gelemeyen, sinirlerine hakim olamayan insanlar da olabilirler. * sabah kahvesi, keyiflerin en güzelidir ki bunun bilincindedirler. akşam eve gittiklerinde günü türk kahvesi ile kapattıkları da görülebilir.
zevkleri ve renkleri tercih etme konusunda kendi bildiğini okuyan kişidir.
örf ve adetlerine saygısız demek yanlış olan kişidir. Çay geleli 100 yıl olmuş zaten.
evde kendinden once kalkip, cay demleyip kahvati hazirlayani olmayan kisidir. sallama cay yerine kahve icmeyi tercih etmek gibi bir hurriyete sahiptir. evdeki biskuvi ile idareten kahvaltisini yapar sonra da isine veya okuluna gider.
yoksa mis gibi tomurcuk kokan demlenmis cay-taze ekmek-tere yagindan olusan kahvaltiyi, kim kahve-biskuviye degisebilir?
güncel Önemli Başlıklar