bugün

insanın hiçbir şeye gücünün yetemeyeceğini düşündüğü ve en aciz olduğu anlardan biridir.
yeni bir gün .
Kıyamet kopsa bile umrunda olmayacağı andır, hiçbir işe bulaşılmaz .
idarar kesesinde hissedilen bir sancı ile tuvalete gitme isteğinin duyulduğu bir andır.
lan kalkmasam mı acaba denilen ama küfür ede ede kalkılan o andır. insanın o sıcacık yatağında aklı kalır. uykunun o tatlı anı birde üşümenin verdiği his sizi çeker yatağa doğru ama o soğuk suyu yüzünüzde hissettiğiniz an bunların yerini günün telaşı almış olur bir kere.
sabah kalkanın ilk sen olmadığını anladığın 'o' an.
aşıksanız, aklınıza "o" gelir.
peşinden sırasıyla:
yatağa dönülen ilk an
yataktan kalkılan ikinci an... diye devam eder.
kalkmaya çalışılıp kalkıp ardından yatağa geri girmektir. kalkıp geri girdikten sonrakı sıcaklık paha biçilemez.
Yaz ise dışarı çıkma eyilimi , kış ise sıcacık yataktan çıkmak istemeyip ağlama eyiliminin olduğu andır.
Sonuç olarak uyku güzeldir.
Aman canım 5 dakika daha yatayım bi şey olmaz denilen ve her gün tekrar edilen repliktir.
neredeyim ben lan diye düşünürsünüz. bazen rüyayla gerçek arasına geçiş yaparken saniyelik de olsa boşluk hissi yaşar insan. eşşek tepmişe döner. bir kaç saniye içerisinde kendinizi toplarsınız.
Genelde hatırlanmayan ve tarafımca saçmalamaya müsait ilk 15 dakikadır.
günün ilk ereksiyonu.
2 dakika daha sevdiceğinizi hayal edersiniz. Kalk ulan eşşek sıpasıyla fırlar kalkarsınız.
Istenmeyen ereksıyon halı ve kanın o bolgeden yavas yavas beyıne hucum etmesıyle kendıne gelme halı.
duvarların gözü olsa bakışılacak, dili olsa öpüşülecek, tek andır.

(bkz: uyandığında dakikalarca duvara bakmak)
Telefona bakınca yine ondan mesaj gelmediğini görüp hay amına koyum deyip kahve ve sigaranı hazırlamaya başladığın andır.
küfrediyor gibi olunan andır. ne söylendiği anlaşılamaz.
ile muhtemelen günün ilk küfürü etme arasinda gecen saniyelik masumluk halidir . şöyleki genel olarak sirasi ile dogrulur, boş gözlerle etrafa bakilir, küfür edilir, derin bir nefes çekilip isteksizce kalkılır. daha sonrasin da ise bir sigara kulak arkasina koyularak yalin ayak lavobaya doğru gidilir, gidilirken lap top acılır siz farkinda olmasiniz da vicut sıradan bir gün olacağinin farkina varmiştir.
* "yine uyandım..."
ananı satim yine derse geç kaldım'dır benim için.
görsel
en nefret edilen andır.
uyanıldığı anda geriye "ya kalkamazsam" diye 5 dakika aralıklarla kurulan daha 3-5 alarm da küfür ederek kapatılır.