bugün

Soğuk suyla yüz yıkamak.
ayrı haz veriyor bana.
Ayrılmıyorum lavabonun önünden.
- merhaba serdar abi.
-serdar sana da merhaba salih, sana da merhaba. merhabaya sokayım selamın aleyküme ne oldu salih..
şimdi bu işin salih ahmet mehmetle alakası yok.
sorarsın ne anlatıyorsun diye okursan şayet...
serdar simsiyah saçlarıyla bu entry
umrunda değil salih de aynı hayatından çok memnun sabah kalktığında tek intiharı düşünen yine benim selam olsun hayatı sevenlere.
herkese renkli günler
Sokakta daha kimsecikler yokken kuşları izlemek, dinlemek. Sokağı iyice incelemek, gökyüzüne bakmaya çalışmak zira gözlerimi acıtıyor bakamam. havayı solumak filan.
Ama bugünlük kusmak. Kussam huzura kavuşacağım
çay içmektir.
Sabahı bilmem de akşam kadıköyde biranın gözüne vuracağım.
sabah namazını kılmak.
S ulan kac kisinin boyle bir hakki var yarimiz sefil gibi okula yarimizda ise gidioruz. Bana gore sikerler deyip alarmi kapatmak..
isyan, ardından patronu arayıp ' lan bana bak ben bugün işe gelmiycem haberin olsun' demek.
evden çıkarken annemizle, babamızla, kardeşimizle, karımızla, çocuğumuzla helalleşmek. her an bir bomba patlayabilir. mehmet barlasta buranın bir orta doğu ülkesi olduğu için bomba patlamasının gayet doğal olduğunu söyler.
Gözlerimi acar bir kaç dakika düşünürüm ...sonrada tel elime alır mesajlara falan bakarim ,sonrada buraya uğrarım ...
Açık büfe kahvaltı.
Biraz daha uyumak.
yataktan çıkmamak.

yanınızda da sevdiğiniz insan varsa daha bir şükela olur tabi.
Mümkünse vücut saatin seni uyandırana kadar uyumak.
Sevdiğin kız erkek kim iyi geliyorsa takacaksın koluna giyineceksin sporları kısa bir yürüyüş ardından atla bisiklete bir sahill turuu tertemiz hava derken sahil kenarında serpme bir kahvaltı bolll sohbetlii..
Ardından tekrar atla bisiklete gez tüm sahili özellikle doğayıı yol boyunca mantıklı hoş bir sohbet daha ne ister insan ki...
Güne iyi başlamak istiyorum diyorsan; en sevdiğin müziği aç ve kendini sakin, mutlu ve huzura kavuştur, daha sonra bir cafe nero iç kendine gel, güzel bir duş ve güzel bir kahvaltı ailenle birlikteysen tercihen değilsen de sorun yok, dışarıda sıcak çay, simit de yeterlidir.
Unutma günün güzel geçmesini istiyorsan, güne güzel başlamalısın, bu enerjini etrafındaki insanlara yayarak da devam ettirebilirsen, kazanmışsın demektir.
giyip esofmanlari sahile spora gitmektir.
daha güneşin doğmasına 10-15 dk varken evden çıkıp güneşin doğuşunu izlemek. uyanabiliyorsanız tavsiye ettiğim eylem. doğuşundan çok doğduktan yarım saat sonra olanları görebilmeniz.
geceden sıkıştıran idrarı bir çırpıda tuvalete salmaktır.
Pencereyi açıp dağdan esen yağmur kokusunu da bağrına katıp getirmiş rüzgarı içine çekmek.
Memellemek.
Bir bardak kahve eşliğinde tüttürülen sigara...
Uyumak.
Kahve içmektir.
sigara içmektir.