bugün

Camdan bakmak. Al işte yine kar yağmış.
her sabah, saçma sapan rüyaların etkisinden kurtulmak ve yaşama bilincine tekrardan kavuşmak zihnimi o kadar yoruyor ki, daha yataktayken tüm enerjim kayboluyor.
yorgana sımsıkı sarılıp "günaydın bebeğim" demek...
kahve içmektir. bu nasıl bi keyiftir yahu. hiçbir şeyden almam bunun zevkini. ahh.
telefona bakmaktır.
sevgiline uyduracağın yalanı düşünmektir.
hemen sabah kahvaltısı yapmaktır .
Mp3 çaları açıp kulaklıkları takıp güzel müzikler eşliğinde Müthiş zekice başlıklara bakıp kafayı açmak.
gece uyumadan önce akılda olan düşünceyi tekrar zihne yerleştrmek. o düşünce olumsuz ise mutsuz bir güne merhaba.
erken kalkmaktan nefret edip,neden daha fazla uyuyamıyorum diye isyan etmek.
Saate bakmak ardindan telefonu check etmek. Zorla ayaga kalkip wc'yi kullanmak ve ardindan harika bir yesil cay icmek. Bu biraz uyanir uyanmaz yapilan seyler degilde daha cok uyaninca yapilan seyler grubuna giriyor ama.
camdan dışarı bakmak , stabildir.
sigara içmek.
gargara.
balıkları beslemek.
dizüstünü acıp mailleri kontrol etmek!
(bkz: sabah uyanır uyanmaz yapılan ilk şey)
(bkz: yazarların uyanır uyanmaz yaptıkları ilk şey)

el yüz yıkamak.
balıklara yem vermek muhabbet kuşumun yemını vermek tospanın yemini vermek köpeğimin yemini vermek sabah kahvaltısı yapıp evden işe gitmek.
hızlı bir şekilde tuvalete gitmek.
sigara yakmak ve her sabah benimle birlikte uyanan kedim ile bir süre birbirimize mahmur gözlerle bakmak.
götü kaşımak. net.
diş fırçalamak ve işemek.
genelde yatakta debelenmek oluyor.
nefes almaktır. tanımdır.dur.

bakın sıradan bir şey gibi ama size şöyle bir şey anlatayım. bir ev arkadaşım var sabah özellikle işe geç kaldığı zaman ve aniden uyandığı ve saate baktığı zaman öyle bir nefes alarak kalkıyor ki yemin ediyorum nerdeyse girdap oluşacak evin içinde. biraz şişmandır kendisi kalkmak için odadaı bütün havayı sömürüp enerjiye çevirmesi gerekiyor. eğer yok olursak bir gün bu sebeple olacağız korkuyorum sözlük.
- sabah uyanir uyanmaz ilk yaptiginiz sey?
- penisime bakarim yerinde mi degil mi diye.

Bon jovi 2000 lerdeki ropartajindan alintidir.