bugün

Kahvaltıdan sonra ama. Aç karnına eziyet.
bağırsakları çalıştırdığına dair bir söylem vardır.
özellikle sabahları*
yıllardır sigara da içseniz, sabah sigarasının yani ilk sigaranın vermiş olduğu o hafif baş dönme hissi insana keyif verir. ben tiryaki değilim ama sabahları ense üstü bir afyon patlaması oluyor resmen böyle masaj yapar gibi. nikotin çok mantıksız bir şekilde ne etki yapacağı belli olmayan bir uyarıcı maddedir.
bir yerden sonra o eski zevki de kalmıyormuş.
Bırakmasaydım da tüttürseydim denilesidir. Ama bıraktık işte içersem bıraktığım o kaç güne yanarım. Keşke bırakmasaydım.
Henüz şehir uyanmadiysa ne tatlidir o, sabah güneşine karşı ne tatlıdır o...
bi
*
değildir.
içilmesi en keyifli sigaradır.
Az once tüttürdügüm nesne.
mide boşkene içilmemesi gereken hededir.

önce birkaç lokma birşeyler yiyin la deyyuzlar. *
babam her sabah tuvalette ikişer ikişer yakardı. Nitekim 45 ini göremedi adam. için için sigara içmek çok havalı bişiy.
aç karna ateşlenendir.
kendini yavaş yavaş öldürme rituelini yeni güne taşıyan zifir+karbon monnoksit+nikotin karışımı ucu pamuklu tutun cubugunun vucudun nikotinn.
Kahvesiz gitmez.
Sabah kalktığında kahvenin yanında yanıyorsa, uzakta mutluluğu aramanın lüzumu yoktur.
söndü akciğerdeki bir hava keseciği daha.
Düşününce ne canım istiyor ne ihtiyacım var,
Salak gibi birazdan içeceğim sigara.
Sigarayı bıraktığımdan bu yana günün tek özlediğim sigarasıdır.

Hiçbiri koymuyor da bir sabah uyanınca içtiğim sigara bir de gecenin bir yarısı herkes uyuyorken, etrafta derin bir sessizlik varken içtiğim sigaranın özlemi beni kanser edecek.

Başlamayın arkadaşlar. Bir tekten çok şey olur. O bir tekin size kaybettireceği şeyleri tahmin edemezsiniz.
Henuz icilmemis olandir.
Ne kadar sıçarsam sıçayım o sabahın ilk sigarasını içince gelen sıçma hissi sen büyüksün.
yanında filtre kahve varsa çok daha keyifli olan sigaradır.
sabah sporu tercih edilmelidir. çok daha yararlı sonuçlar ortaya çıkıyormuş.

not: henüz kendim denemedim.
Sabah gözünü yeni açmışken içilen sigaranın tadı başka, yemeklerden sonra aynı tadı alamıyordum bir zamanlar sigara içerken.
bu meret aç karnına buz gibi kolayla çok iyi gidiyor sabahları..
ya da çay ile..
tek başına yapamıyoq..
sadece sabah kahvaltısından sonra içilen, sonrasında bağımlılık yapmayan sigara icat etseler ne güzel olurdu.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar