bugün

1978 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Prof. Dr. Saba Özmen 1979 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisansını yapmış, daha sonra 1987 yılında, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Özel Hukuk Bilim Dalında Doktora ünvanı almış, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Borçlar Hukuku dersleri vermekte olan hocadır. dersinde düzgün not tutabilenin eli üpülmelidir. motor gibi ders anlatan, sürekli hareket halinde olan, bir dakka yerinde duramayan hiperaktif insandır. halı sahada rövaşata atabilen tek profesör ünvanına sahiptir.
oldukça asabi ama bir o kadar da hatta daha da zeki hocam.. kavramlar arasında kurduğu bağlantıları algılamak müthiş bir zihin çalışması gerektirir.. halen galatasaray üniversitesinde konuk öğretim üyesi olup lisans ve lisansüstü eğitim dersleri vermektedir.. bir de yakma eylemlerinde bulunma alışkanlığı vardır.. http://www.ntvmsnbc.com/news/150448.asp
2013-2014 eğitim yılının ikinci döneminden itibaren maltepe üniversitesi hukuk fakültesine geçmiştir. her ders müthiş zekasına ve hayat tecrübelerine tanık olduğumuz, ders aralarını güzel hikayelerle geçiştiren, yeri geldiğinde hiçbir lafını, hiçbir yerden, hiçbir zaman sakınmayan medeni kürsüsündeki hocamızdır.
sınavlarında kanun açıktır, haliyle zor ve teknik sormayı tercih eder, lakin bu hukuk eğitiminin en verimli yoludur.

-tam adı etem saba özmen olan hocamın isminin ve soyisminin baş harflerini büyük harflerle yazmak isterdim fakat sözlük kuralları gereğince yapamıyorum malesef. mazallah bir gören falan olursa bilsin lütfen, adımız gitmesin-
güncel Önemli Başlıklar