bugün

dersin son saniyelerinde geri sayım yaparak kol saatinin okul saatiyle nasıl da uyum içerisinde olduğunu gösteren sınıfın en teknolojik öğrencisidir. popularitesi dersin son dakikalarına doğru oldukça yüksek seviyelerde seyreder. hatta sınıfın en güzel kızı sırf bu anlarda muhattap olur kendisiyle. kamerunlu bilim adamlarına göre (hep isviçreli mi olacak lan) bu huyu adet edinen öğrenciler yüksek ihtimalle bilgisayar mühendisliğini kazanmaktaymışlar.
hayatta hiçbir şeyi şansa bırakmayan dakik öğrenicidir.
40 dakikalık ders saatlerinden nasibini almış öğrencidir. bütün zaman işleri ondan sorulur. tenefüs ne zaman, ders ne zaman, çıkış ne zaman. Son saatlerde 10, 9 ,8... yaparak derse ayrı bir yılbaşı havası katar zaman zaman.
(bkz: saatleri ayarlama enstitüsü)
arkadaşlarının sık sık " şşşt kaç dakka kaldı lan ? " dedikleri ve daha çok kaldığını öğrendiklerinde " nee 20 dakka mı oha ya geçmez bu ders böyle " diye isyan ettikleri öğrencidir. ayrıca bu dialoglar sırasında öğretmen bu masum öğrenciyi konuşuyor sanıp azarlayabilir. *
öğretmen ve arkadaşlardan oluşan sınıf ahalisinin ''kaç dakka kaldı zile?'' adlı sorusuna cevabı kesin ve net olan kişidir.
abimin lisedeyken armağan etti casio marka saati zil calar calmaz sayaçları sıfırlayarak benimde gerceklestirdiğim ögrenci hareketi. ayardan emin olunup 'kaç dakka var' sorusuna 'saniyeler' denir fısıldıyarak ama herkesin duyacağı sekilde geri sayılır 'dört, üç, iki, bir, sıfıııır' zil calmaz ve göt olunur. o anı siz düsünün. 'bozuk lan bu saat' diyerek kıvırılmaya baslanır. bir sonraki ders tekrar sayaçlar sıfırlanır.

(bkz: lise anıları)
ortaokulda bir arkadaş saniyesine kadar ayarladığı saatiyle dersin son anlarında sözlüye kalkar. fen öğretmeninin sorduğu soruyu bilemez. lafı geveler. öğretmenin acır haldeki bakışları arasında saatine bakar ve "iyi günler hocam" der. herkes şaşkın şaşkın bakarken zil çalmaya başlar. sınıfça koparız. arkadaşı tebrik ederiz. ama sonuç değişmez. *
gözümde son derste yoklama defterini alan nöbetçi öğrenci ve istiklal marşında bayrağı tutan uzundan bile daha çok karizmaya sahip varlıktı.
çoğunlukla sınıfın ineğidir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.