bugün

yazarların, yaşadıkları ilk aşklarını ele alan konudur.sanıyorum ortaikinci sınıftaydım,yan komşumuzun oğlu gökalp ile tanıştığımda 14 yaşlarındaydım.aşk derken,14 yaşındaki bir ergen kızın aşkı ne kadar olursa işte..hergün birbirimize ödev sorma bahaneleriyle gelir,az bir süreliğinede olsa birbirimizi görmüş olurduk.haftasonlarıysa birbirimize ateri kim daha iyi oynuyor ispatlamaya çalışırdık.akşamın nasıl geldiğini anlamazdık bile..çok ama çok aşıktım o çocuğa,o benim ilk aşkımdır.aradan 10 sene geçti,ama yinede görmeyi çok isterdim.
yaşlara göre yıllar yıllar önce kalmış aşklardır. ilk aşkı , ilk sevgiyi , ilk vazgeçişi , ilk ayrılık acısını ve ilk nefreti barındırır bünyesinde.
sözlük yazarlarının ilk yürek burkulmalarıdır. genelde paltonik ve kısa sürer, çünkü cisme aşık olunmuştur, ruha değil.

tabi ben farklıyım. bir su kaplumbağasına aşık olmuştum. o zamandan beri hep imkansız aşkların peşinde koşmaktayım. demekki insan hiç değişmiyormuş.

ilk aşk güzeldir, bambaşkadır ama insan tekrar ve tekrar aşık olabilir. oscar da öyle diyor *: bir insan ömründe bir kez aşık olacağını zannediyosa ya tembeldir ya da hayalgücü yoksunu.
anne / babalarıdır.
benim 4 yıl gerimde kalan vahim vaka....
(bkz: bursaspor)
bandı başa sarma imkanım olsa asla bitirmeyeceğim bir ilişkinin kahramanıdır.8 yaşımdayken mahallemize taşınan, ortaokuldayken sırdaşı olduğum, lisede çıkmaya başladığım ve 8 yıl çıktığım kişidir.
komşumuzun oğluydu sözlük.hiç anlaşamazdık sürekli kavga ederdik.birbirimizi gıcık edicek ne varsa yapardık.o futbol oynarken ben oyuna girer topunu alır milletin balkonına atar kaçardım.oda benim saçımı çekerdi sürekli çocukluk işte.sonra bigün geldi ve beni öptü o an kalbimin çarpma hızını ölçmek mümkün değildi sözlük.sonra aradan 3 yıl geçti bu askere gitti ve beni terketti sözlük.şimdi gün aşırı küfür ettiğim şahsiyet olur kendileri.
hep mütebessim bir yüz ve utangaç bir edayla hatırlanan ama hala taze ve tanıdık bir hatıra olarak bellekte yer alan hayat sayfası.
Dışarıdan bakıldığında bir kıskandırıcı ama bir o kadar da berbat bir durumdur. Sonuçta platonik olarak aşıktır, sevgili olsaydılar deftere yazacağı yerine ona söylerdi.
valinin oğlu murat !
utandım ama şimdi * umarım murat bunu görüp, mugueet de beni severmiş meğer demez.
adı merve. simasını hiç görmedim ama güzeldir diye tahmin ediyorum. onun benim ilk aşkım olmasının sebebi, sorularıma anında cevap vermesi ve dobra olmasıydı. onunla nerdemi tanıştım? internete. onu interneten tavladım. (bkz: merveyi tavla) tavladım lan ben bunu.
çocukluk aşkıyla 21 yaşında da sevgili olmak tarifi mümkün olmayan bir histir. yaşamayan bilemez sözlük .
sarışındı gözleride mavi. arada görüyorum kolunda bir kızla. acaba şimdi ne yapıyordur. o da beni düşünür mü arada sözlük söyle bana..
ilkokul 1. sınıfta andımız okunduktan sonra sınıfa doğru sıra halinde ilerlerken elini tuttuğum kızdı. * ismi zehra, beyaz tenli, kara kaş ve kara gözlü. hâlâ hatırlıyabiliyorum.

edit : Başlık başıma. *
(bkz: polen)
en masum olan aşktır. sonrakiler unutulur ama ilk aşk asla unutulmaz. sonrasında hayatınıza giren herkes de o masumiyeti arayacaksınız.
kemanımdır. ciddi ciddi tapıyorum ona.
o dönemler pokemon tasolariyla oynuyoruz sinifta. O sekilde kugul gorundugumuzu dusunuyoruz. (ne alaka ise) 4. Sinifa gectik bir baktim karsimda. Adi kardelen. Hayatimda ilk kez boyle bir duygu yasiyordum, zaten ilk ve son oldu. Ben ugrastim o gormezden geldi ve 3 yilimi harcadim. Mezun olduk, baslamadan bitti.
5 yaşında evlenme teklif ettiğim xx.cevap vermedi öküz.
(#12666616), entrysini yazdığım şahıs ciddi manada ilk aşkımdı.
aşkın ilki sonu olmaz. bir kere olur. gelir çarpar adamı ve ırzına geçer tüm duygularının.
hiç bir aşk onun kadar masum olmadı, hiç kimse onun kadar zarar vermekten korkmadı, hiç kimsenin omzu onun kadar güvenilir olmadı, hiç kimsenin gözleri onun gibi bakmadı ve yine ondan başka hiç kimse yıllar sonra bile uğruna gözyaşı dökülmeye değer olmadı.
yaklaşık bir 4 ay önce son bulmuş bir aşktı.
ilkti ve şuanda son da diyebiliriz.
dört yada beş yaşındayım. komşumuzun eşşek kadar kızına vurulmuşum. kız dediğime bakmayın bildiğin eşşek kadar bişey.

acı son: ben ilkokula başladığım sene o nişanlanmıştı.