bugün

oysa hande öyle mi?

hande reçel herkesi çoban matı yapıyormuş. ben öyle duydum.
sözlük kızlarını bu kadar da kötülemeyin a dostlar!

Oynayamıyor olabilirler. Ailesi, arkadaşları ogretmemiş olabilir. Ortamı olup öğrenememiş olabilir.

E Öğretin bir zahmet. Zor mu yani..

edit: Satranç öğrenmek isteyen varsa PM,DM,ÖM ne varsa gelebilir *
insanları her oyunda yenme gibi bir özelliğim var. Dereyi görmeden paçayı sıvama yiğidim. Akarsuyla karşılaştığın vakit ağlarsın.
Gelin kapışalım.
Satranç mı oynayamıyor? Komikleşmeyin. Hiçbir erkeğin zekası kadının zekasıyla kıyaslanamaz
bütün sözlük hatunlarıyla satranç oynamayı denemiş, ama bilmediklerini görmüş bir yazar beyanı.

ben hiç denemediğim için o konuda bişey söyleyemeyeceğim.
çünkü kızlarımızın başka başka oyuncakları var.
hepinizi piyon ederim karşımda kesin zırvalamayı.
tersi işteyken yoğun olarak yaptığımdı. adını unuttum, chessmate miydi, ona üyeydim ve random birileri çıkıyordu karşıma. zamanla devamlı aynı oyuncularla oynamaya başladık. en güzel tarafı oyun açık dururdu masa üstünde ve ben işimi bitirip, oteldeki turumu tamamladıktan sonra hamle yapar tekrar giderdim, karşı taraf da aynı şekilde. yunanlı, hollandalı ve bir de ülkesini hatırlamadığım sabit bir kadro vardı. vakit olduğunda oturup adam gibi oynardık. biri tatile çıktığında beklerdik dönene kadar.
kızımın ilk öğrendiği kelimeler satranç taşlarının isimleri oldu. minyatür satranç takımının bir taşına, kibritin kavlı ucu kadar bir kaleye bakıp "gaale" deyişi ile satıcıyı şoke etmişti. ben sevdirdim, öğretmenleri bezdirdi.
Kadınları çekemeyen yazar beyanı.

Aşağı yukarı 13 yıldır satranç oyuncusuyum . Ilk defa böyle birşey duyuyorum. Artık şu genellemekten vazgeçin.
satranç bana göre değil yani ne bileyim ben o tarz oyunlardan hoşlanmıyorum. ha satranç oynamaya uygun bir zekam ve yapım da yok. ben 3 dk bile aynı şeyle uğraşınca sıkılan insanım. size şahlı matlı günler.
3 Tane şampiyonluğum var 1i ortaokul 2si lise olmak üzere. Tabii şimdilerde beynimizi körelttiler..
Kes lan ezik :D
sözlükte erkeklerle oynamak varken satranç oynamak akla gelebilir mi sorunsalına dikkat çeker.
Geçin hepinizi yemerim.
Garri Kasparov sözlüğe ne zaman üye oldu lan ? santranç bilmiyorsa dama oynarız, olmadı batak atarız, o da yoksa okey çeviririz, o da mı yok ? çiftetelli oynarız amk...yeter ki gönüller bir olsun...
7 yaşındayken kazandığım iki tane madalyaya hakaret olarak görüyorum bunu. Ayıptır.
Butun kizlari tek tek desifre edip, bir de usenmeyip onlarla tek tek satranc oynamis yazar soylentisi. Dogrudur tabii. Evet.

Cunku sozluk erkekleri hepsi birer einstein masallah.
Varlığım daim oldukça kuyruklu yalan olacak kanı.
bir şeyi merak ediyorum. kızlarla derdiniz ne acaba gerçekten. onu yapamaması şunu yapamaması yok bilmem ne.
Sözlük erkekleri atom parçalamakla meşgulken bu kızlar hem tembel, hem gerizekalı. Evet.
Üşenmeyip uzun uzun yazmışsın güzel kardeşim, sağ ol.

Cinsiyetçi trol söylemlerine karşıyım. Ve ne yazacağımı sana sormayacagım.
Maalesef kızların zekası yetmez böyle oyunlara.
L çizen fil zannedersem.
at düz gider diye hatırlıyorum.
kale çapraz gider tabiki.
piyonunu kaybedersen mat olursun.
bir de dünya da barış olsun, herkes satranç oynasın istiyorum.
biz erkeklerden daha iyi oynayamazlar anında düşeş ederim. evet.