bugün

sebebini bilmediğim, uyanmaya yakın olmasıyla, uzun sürmesiyle veya bir şekilde daha gerçekçi ve kalıcı olması gibi sebeplerden kaynaklanabileceğini tahmin ettiğim his, duygu.

(#9374669)
rüyalarda da beynin uyanıkken olduğu şekilde çalışmasıyla ilişkili.*
bazen uyandığım da şöyle 5 dakka boyunca rüyadaki duygularım aynı şekilde devam ediyor. gerçekmiş gibi. bu tür rüyalar genelde ağır oluyor yani aşırı duygu yüklü. uyandığımda sanki rüyam gerçekten olmuş gibi hareket ediyorum. mesela üniversiteye kazandığım zaman (tercihlerin açıklandığı zamanlardı) rüyamda üni. kazanamadığımı görmüş ardından netten kontrol etmiştim. korku, heyecan, umut gibi konularda çok tekrarlanıyor bu. neyseki rüyaları sanki gözlerimi kısarak görüyormuşum gibi görüp, kare kare izliyorum. yoksa delirecez lan.
Üzücü bir durumdur.
hele ki ruyanda kontrol edip durumun gerçek olduguna inanmissan.

Aslinda yalniz bir insan gerçekten emin olamaz, bir seyin varoldugunu kendimize kanitlamak için yanimizdakinin da onu gormesi/duymasi yeterlidir. Su an ertafimdaki her sey hayalimin urunu olabilir.

neyse devreler de yanmasin simdi bu dusuncenin sonu yok.
Uykudan uyandığında uykudan uyandığına pişman olurcasına o gerçeklikten uzaklaşmak, rüya olduğunu anlamak. iki farklı durumu söz konusudur. ilki rüya kötüyse ve gerçek sanıyorsanız, gözlerinizi açtığınızda her ne kadar ilk dakikalarda korku olacak olsa da sonrası rahatlıktır. Diğer durum için ise güzel bir rüyaysa ve siz gözlerinizi açtıysanız ne yazık ki artık tekrar geri kapatmak için çok geç, artık dünyadasınız.
gerçekliği rüya sanmak kadar kötü değildir. daha kötüsü de vardır: rüya mıydı, değil miydi anlayamazsın. anlamak için sorgulayamayacağın bir şeydir de. başıma geldi de ordan biliyom.
güzelse gerçek sanılır kötü bir rüya ise hatırlanmayandır.
Rüyalara göre yaşanmaz tabiki, ancak görüğümüz rüyaların etkisinde kalarak yaşanabilir. Etkisinden kolay kolay çıkılmayan bir rüya görüldüğünde mutlaka kendinizi rahatlatıcak bir yorum yapan arkadaşa durumu anlatmak sizi bu durumdan kurtarabilir.
rüyayı kareköke almak gibidir.
rüyayı , rüya içinde tabiki de gerçek sanar insan ancak uyandığın an eğer kötü bir rüyaysa rahatlama hissi , güzel bir rüyaysa da keşke gerçek olsaydı hissi oluyor.
Çok güzel ve gerçek yaşam ortamımda geçiyorsa , (genellikle rüyalarım abartı değildir.) tam hayallerimden vuruyorsa inanıyorum. Fakat o kadar çok oluyor ki yatağıma yattığımı hatırlamıyorsam ve yatağımda kendimi buluyorsam artık anlıyorum.
Bazı rüyalar o kadar gerçek gibi oluyor ki etkisinden kurtulmak birazcık zor oluyor. Bir kaç kere rüyadayken balkondan düşerken, gerçekten düşmüş hissiyle uyanıyorsun.
Gerçeği rüya sanmaktan farklı olarak uyandığında yoluna devam edersin.
Rüya içinde rüya görmek de vardır ki insanı delirtir.
Geçenlerde bi rüya görmüştüm, gerçek gibiydi
bi vakit yatakta oturup kaldım öylece