bugün

Yıllardır Leman'da çizen Ahmet Yılmaz'ın bundan seneler evvel çizdiği karikatür. Malum ak sakallı dede kafasının altına bir nine vücudu çizilmesinden ibaret güzel ve komik bir karikatürdü. Özgün sayılmaz yani pek Kernel'in rüyası. O da karikatürdeki uyuyan tip gibi "niye ya, niye" diye sayıklıyor muydu bilinmez. Ama ak sakallı nine'nin "Şu göğüslere bak taş gibi" diye hınzır hınzır güldüğünü çok iyi hatırlıyorum.
büyük bir ihtimalle, görülen rüyanın hayırlara vesile olmayacağının habercisidir.
(bkz: o son entryi girmeyecektim)
(bkz: rüyada ak sakallı kız görmek)
rüyaların bile hormonal bozukluğa uğradığına delalet eden olay.
(bkz: gdo lu rüya)
hatta
(bkz: gdo lu nine)
azistir o abisi.
önemli olan ne söyleyeceği. sayısal loto nun numaralarını söyledikten sonra ister ak sakallı teyze olsun, hala olsun, bebek olsun hiç farketmez.
şeytani bir rüyadır.verilen loto numaralarına inanmamak gerekir.
gece poposu açıkta kalan bireyin başına gelebilecek sıra dışı talihsiz olay.
-aa!rüyasına ak sakallı dede gireni duymuştum da buna pess.nerden çıktın nineciğimm?
-oğlum bizim bey uykusuzluktan hasta oldu onun yerine ben giriyorum artık rüyalara ee naparsın işte ekmek parası..
genelde rüyalarında genç kız görmekten bıkanların bilinç altına yerlesen bir cinsel objedir.
sanada meraba nine aysu bana vericekmi
-hayır
sen verirmisin
-hayır
cennete girebilecekmiyim
-hayır
ee ne bokuma geldin o zaman
-sana öğüt vermeye
tamam verirsin sen bi gir şu battanyenin altınada kaymağını biz yiyelim.
rüyanın iyiye gitmediğine delalettir.
mayalara göre görenin hormonal bozukluğa uğrayacağının ve o dakikadan sonra artık hic bir seyin eskisi gibi olmayacağının dalaletidir.* *
Sabah uyanınca evdekilere anltılabilecek ve akabinde uygun bir rüya tabiri beklenecek bir durum.