bugün

Gece uyurken gördüklerinizin rüya olup olmadığı ikileminde kalmak.

Gecenin kimbilir kaçıncı yarısıdır ve uykunun kimbilir kaçıncı rüyasıdır. Salonda uyuyakalınmıştır. Rüya gördüğünüzü düşünürken sevgili birden salonun ışığını açar kapatır ve sizi 'hadi içeri gel' mesajı ile uyandırır. Karanlıkta kalkarsınız sevgilinin yanına gidersiniz
'beni niye uyandırdın yaea' dersiniz.
işte o anda uyku sersemliğimi yoksa paranoyamı ikilemi yaşarsınız.
çünkü sevgili yataktan hiç kalkmamıştır ve salona gelip ışığı açıp kapatmamıştır.
2 dakika kadar aptal aptal ayakta dikilip gördüğünüzden ne kadar emin olduğunuzu düşünürsünüz, birşey bulamaz yine yatarsınız.

Hala düşünüyorum ama.
descartes ın şüphelerinden sırasıyla nasibini almış olan düşüncedir. rüyalar kendimizden ve bu dünyadan şüphe etmemize neden olur demiştir.

tabii o sonuç olarak düşünüyorum öyleyse varım diyerek bu şüphelerden vazgeçmiştir ama şahsım da rüyalarla ilgili bir çok düşünceye sahiptir. o kadar gerçekçi olmalarından mütevellittir ki gerçekle birbirine karışıyorlar..
uyandında hala etkisinde kalırsın ve hatta o kadar etkisinde kalırsın ki sevgiline ertesi gün hesap sorarsın .o kız kimdi??
(bkz: arada kalmak)
(bkz: Rüya mı bu gerçek mi inan anlamıyorum)
1 aydir düşündüğümdür. Anlatayım belki anlayanlar vardır, gözlerim doluyor gerçek olma ihtimalini düşündükçe. Ailem şehir dışına çıkacaklardı, sabah 5 gibi kalkip hazirlandilar, ben sınava hazırlandığım için evde kaliyordum ailemle gitmedim. Onlarla uyandim yolcu etmek icin, yolcu ettim yatagima yattim. Evde yalniz oldugum icin şortumu çıkardim boxerla yattim ve üstümü örtmedim. Gozlerimi kapadim, tekrar gözümü açtığımda ailem odamdaydi ve birseyler ariyo gibilerdi, siz misiniz ya dedim, sen uyu oglum dedi annem. Galiba Ruyamda uykumdan uyanmistim, yani hala ruyaydi, umuyorum. Neyse annem uyu dedikten sonra tekrar koydum kafayi yattim. Gözümü tekrar açtım, kimse yoktu hava iyice aydinlanmisti, banyoda musluk açıktı sesi geliyordu, annemlere soylene soylene gittim banyoya, tam kapidan girecekken su kapandi. Dehset aniydi resmen, hic bu kadar korkmamistim. Bagirarak uyandim cok sukur dedim ama etkisinden cikamadim bi turlu. Buyuk ihtimalle (bkz: kıçı açıkta kalmak)'ı yaşadım. Tam unuttum derken gördüğum bi ruya tekrar beni düşündürmeye başladı. Normal bi şekilde yatmıştım, uykumda tekrar uyandım yani rüya içindeydim hala galiba, işte kafamı karıştıran bu. Gözümü açtığımda tıkırtılar geldiği için annemi çağırdım, geldi yanıma yatti. Gözümü tavana dikmiştim, birden tavana bir seyler cizilmeye basladi kendi kendine, annemin koluna girdim bagirmaya basladim, uyandi ve korkarak sure okuyordu bağırarak, neyseki tekrar gözlerimi actim, konusamadim, bogazimdan sesler cikariyordum, beynim hala uyuyordu sanki, 5 saniye garip sesler cikardiktan sonra uyandım her sey normaldi ohh cektim. Kafam cok karisti, surekli ruyalarimda konusamiyorum ve acayip sesler cikarmak zorunda kaliyorum gozumu actigimda kendimi kığkkk kığkk derken buluyorum. Gecen yaz karadedeler olayini izledigimden beri kafam allak bullak. Ruyami gercek mi anlayamamak budur.
(bkz: inception)
firildak donuyor mu ki!
bağırdığında sesin çıkmıyor ise rüyadasındır.
Bağıramazsın, ağzını açarsın ama ses yok evet çok kötü ama üzülme anla ki rüyadasın.
yıllardır uyku düzeni çok karışık olarak yaşayan, günün her saatinde uyuyan ve uyanık olan kişinin kendisini gerçekten de içinde bulacağı durumdur.