bugün

hayatımda ilk hoşlandığım kızın ismi. ilkokul 3. deydik. çok seviyor ve hoşlanıyordum ondan. okul çıkışı evlerimiz tam zıt yönde olsa da hep evine kadar eşlik eder, sonra kendi evime geri dönerdim. yaz tatili olduğu için onu göremiyor ve üzülüyordum. bir kaç kez annemle beraber gittiğim zaman pazarda karşılaşmıştık. evinin önüne gidiyor fakat göremiyordum. ilk defa evlerinin avlusuna kadar girdim inceliyordum binayı ki komşusu " kimsin kimi arıyorsun" dedi. dedim " rüveyda'yı". kadın onlar taşındı dedi. tabi bana bir hüzün çöktü. neyse belki başka yakın bir yere taşınmıştır diyip avuttum kendimi. fakat rüveyda öğrendim ki okuldan da gitmiş. geriye sadece toplu çekilen sınıf resmindeki gülümseyen yüzü kalmıştı bana. ah rüveyda ne tatlı kızdın sen.
iş arkadaşımın ismi, bide annemin kuzeni var.
tatlı bir arkadaşımın ismi.başka da rastlamadım.
Gecen gün tanistigim kizin adı. Çok enteresan.

Hiç ruveyda tipi değil. Keşin teki.
En iyi şiirler listemde yeri pek sağlam olan nurullah genç şaheseridir.

--- spoiler ---

karada balık gibi nasıl yaşarım söyle...

--- spoiler ---
Muhafazakar kız ismi.
temsili : http://akakce.cubecdn.net...h/11070/6041/6041907y.jpg
inci sözlük psikolojik savaş birimi ajanıdır.

(bkz: biyerine inci mi kaçtı)

edit: bir nihilistin feryatları için buyrun: (#9101448)
malesef saçmalamakta. fikir belirtmekle sıçmak arasında fark var.

daha fikrini yargılama benimseme mevzusuna girmiyorum bile fakat fikrini belirtme

biçimi oldukça yanlış bu belli ve malesef (bkz: dostum ayar demişsin ama bu fos çıktı)

daha güzel biçemlerde haklı olduğuna inandığı fikirleri sonuna kadar savunmasını dilediğim

ama daha güzel biçemlerde.
(#7888275) entrysi ile kendisine nick altı saldırı yapan yazarlara çok güzel ayar vermiştir. geri kalan herşey için master card.
yazdığı entryler ile birileri tarafından hazmedilemeyen yazar. hakkında anca nick altı entry girecek donanıma sahip olan yetersiz kişilerin karalanmaya çalıştığı yazar. kesinlikle ve kesinlikle ülkücü olmayan, fakat bazı beyinlerin böyle olduğunu ileri sürdükleri yazar.

sonuçta burası sözlük ise, herkes kurallar çerçevesinde bir şeyler yazabilir. neden birileri işine gelmeyen entryler karşısında o entryleri girenleri karalıyor anlaması gerçekten zor.

iphone 800 euro
netbook 650 lira
zıt görüşe tahammül edip, donanımla cevap verebilmek; paha biçilemez..
geri kalan herşey için master card.
"belki de sıçmaya programlıdır." diyebileceğimiz yazarımsı.
deniz gezmiş'le ilgili başlığında komik(!) olduğunu sanan, dalga geçilip geçilmeyecek şeyleri bilmeyen yazardır.

edit:hazmedemeyen eksiliyor.*
tek bir entrysini gördüm, deniz gezmiş ile ilgiliydi. komik olmaya mı çalışıyor, kendini komik mi sanıyor, derdi ne anlamış değilim. ama sadece sinir bozucu. başka hiç bir şey değil, olamaz da.
şu sıralar kendisi deniz gezmişle ilgili başlıklar açıyor. sıçma modunda.
ekşi sözlükte 2. nesil yazar. şuan masterını amerika'da pen state university'de yapmaktadır.
türkiye'de en çok doğu karadeniz bölgesinde hakim olan kız ismi.

bir diğeri ise; (bkz: tuğba)
bir arkadaşımın adı. ama hiç de adının anlamı gibi hoş ve nazik değil, kaba ve itici.
entryleriyle ilginç bir düşünce tarzına sahip altıncı nesil yazar.
tatlı ismi gibi bir isim.
yakinda "ruveyda isimli kizlarin cogunun turbanli olmasi" seklinde bir basliga konu olma ihtimali olan cok guzel bir kiz ismi. *
nurullah genç üstadın, aynı ismi yaşıyan şiir üçlüsüne olan müptalalığım yüzünden yıllar sonra kızıma isim olmuş kelime. şiirde ruveydadan kastın kim olduğunu ise anlayamadım. peygambere mi ithaf bir sevgiliye mi çözemedim. aynı zamanda tarık suresinin son kelimesi.

http://umutfm.com/izle.php?id=6118

(bkz: ruveyda)
(bkz: ruveydaya ağıt)
(bkz: ruveyda ben sendeyim sen bendesin)
kitaplara sürdüğüm kapkara lekelerden
bir anlatsam nasıl utandığımı
bir doğrulsam eğrildiğim yerden
ağarır tanyeri nilüferlerin
alaca bir at koşar içimde
ezer toynaklarıyla anılarımı

ruveyda olmak vardı be dedirten şahsımca çok beğendiğim nurullah genç yapıtı.
güzel,ince,nazik anlamına gelen kız ismidir.
(bkz: siyah gozlerine beni de gotur)