rte: emine bugün mecliste çok yoruldum..sen yemeği pişire dur da ben bi koşu duş alıp çıkayım.
...bir müddet sonra..
rte: emine koşşş!!!!yetiiiş!!!git şu kombinin ayarını düzelt çabuk..buz gibi su akıyor uleynnn...
emine: idare edebildiğin kadar et tayyip.benimde yemeğim ocakta yarım kaldı..gidiverdi gaz..hiç yapmazdı böyle şeyler bizim melih..
arasakta bi yarım saat tekrar açsa vanaları olamaz mı??hay allah yemeksiz de kaldık akşam akşam..
sümeyye: annee!!! koşş!! bak haberlerde son dakika geçiyor!!! rusya türkiyeye verdiği doğalgazın akışını kesmiş bundan sonra eşeğin sikini alır onlar demiş.. bi de hareket yapmışlar ki sorma..babam görmesin valla!!!
emine: aman sus sus..o da banyoda sabunlu kaldı heralde..gaz kesilince mecburen buz gibi suda alacak duş şimdi..
rte: emine!!!! sümeyye!!!! yetişin uleynnn.. buz gibi su akıyor!!! dondumm!!!!çabuk melihi arayın düzeltsin şu durumu amk kodumun..
sümeyye: maalesef bu kötü haberi vermek zorundayız anne!! artık gazın hiç gelmeyeceğini söylemeliyiz..
emine: şimdi olmaz kızım.. bak haberleri görmüyor musun!! durum vahim.. şimdi çıkarsa rusyanın yaptığı hareketi görür,, hıncını bizden alır,sinirli yapısı var biliyorsun..
rte: sümeyye!! emine!!! donuyorum lan burda!!! çabuk şu gazı düzeltin düzelmiyorsa arayın i.melih'i.. buz gibi oldu burası..sibirya bile bu kadar soğuk değil laynn..
sümeyye: şeyy baba sibirya demişken hani bu gazda sibiryadan geliyor biliyorsun ya..işte o gaz var ya o gaz.. baba hani o gaz var ya..o ga..
rte: sen recep ivediği çok kaçırdın son zamanlarda herhalde bu repliği bilmiyorum mu sanıyorsun.. taşak geçmeyi bırak da neler olduğunu söyle.. donuyorum burda zaten...
sümeyye: baba o gaz var ya o gaz.. bundan sonra hiç gelmeyecek.. rusya az önce son dakika açıklaması yaptı.artık türkiyeye gaz vermeyeceğiz kestik diye...
emine: biraz ısıtarak söyleseydin ya kızım yandık şimdi..
... bir iki saniye idrak süresinden sonra...
rte: Neeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!! bu bana yapılır mı uleynn!!!! nerde o davutoğlu uleynn!!!!! koskoca sultanlar sultanına... ortadoğunun kralına... koskoca tayyip erdoğan'a.... bunlar yapılır mı uleynnnnn!!!! ( 1-2 dakika sonra)...
tabi,bunların olacağını bilmeliydim.o kadar uyardım davutoğlunu rusyanın çok üstüne gitme diye.. adam beni dinledi mi.. al işte adamları zorlarsan.. uçağını indirtip,araştırırsan.. dış politikalarını eleştirip topa tutarsan.. olacağı budur.. sen tayyip erdoğan mısın ki rusya'ya one minutes çekiyorsun.. bak işte adamlar da sana böyle hareket çeker... ama onların da alınganlıkları tutmuş.. demekki kesmek de istiyormuş ibneler içten içe... ah davutoğlu ahh.. bıraktın beni köpükler içerisinde böyle.. peki ya ruslara ne demeli.. ufacık şeyden de gürültü koparmayı ne seviyorlarmış meğerse.. komşuluk böyle mi olur hiç.. o rus bu çocukları işte..
bunlar ince dengelerdir, ne rusya nın türkiyeye verdiği gazı kesmeyi götü yer, ne türkiye suriyeye verdiği elektriği kesmeye götü yer.
bu kadar büyük paraların döndüğü yerde devlet değil para konuşur,
sen sadece boşa blöf yapar zekası sınırlı gündemi takip etmeyen angutları kandırırsın, hepimiz buradayız rusya türkiyeye verdiği gazı kesmez kesemez, 3 gün yalandan kesiyorum görüntüsü ardından teknik aksaklık sebebiyle diye açıklama yapar, uluslararası hukuk kurallarının geçerli olduğu anlaşmalarda öyle iktidar istediğini yapamaz ! yok öyle bir dünya.
uluslararası anlaşmalar doğrultusunda, içgüvenlik ve dış tehdit gerekçeleri ile yapılması ihtimal dahilinde olan bir durum hakkında felsefe yapma orijinli yaklaşım.

rusya gazı keser mi kesmez mi bilmem ama, eğer savaş çığırtkanı dangalaklar inat eder de rusyayı da karşısına alıp savaşa girerse türkiye, iflahımızı keserler amk. bu iş öyle "iman gücü" veya "şanlı tarih" geyiğiyle olmuyor. eline verdiler mi anlarsın.
kıçımıza çakmak çakıp osuruk ateşiyle ısınırız artık... sadece bir kilo işlenmiş bor (evet özelleştirilmesine çok az kalan bor) * ile bir gün boyunca 6 daireli bir apartmanı ısıtmak mümkünken dış kaynaklara bu kadar yönelmemize yol açan herkesin de boynu altında kalsın!
melih gökçek : üst komşunuza çıkın.
bu sıkıntı yıllardır mevcut olduğundan a planının dışında b,c,d planlarıda mevcuttur diye düşündüğümden bişey olmaz.çok zor bir durum oluşursa azeri kardeşlerimiz var.rahat olabiliriz diye düşünyorum.