bugün

Azerbaycan da bu yemeğin yılbaşında yendiğini öğrenince çok şaşırmıştım. Ama onlar bu yemeğe staliçni diyor. Galiba Rusça ismi bu.
Bim'de 1.65 liraya satılan bir versiyonu var. Emin olun benim diyen şarküteride satılanlara taş çıkartır. o kadar lezzetli.
Evet olsa da yesek.
efsanedir. birazdan 2 tabak gömücem yanındada pizza + çay.
Ben begenmiyorum. Onca güzel salatalalı mezeler varken bu bence en basit ve kolay olanı.
garnitür olarak tabağın yanına bir alınabilir, yoksa mayonez gibi ağır soslar kilo yapar.
zaten tek başına yendiğinde insan midesi üzerinde olumsuz etki yaratır.
görsel
lezzetlidir. yenir mi ewed yenir.
Güzel bir salatadır. Evet
rus salatası değil sovyet sosyalist cumhuriyetler birliği salatası diyeceksiniz!
Her türlü sevilen gideri olan yiyecek. Evet.
Neden Rus salatası? Bir de italyan salatası var. O da neden italyan salatası?

Neye göre isimler veriliyor acaba.
Çok sevdiğim bir salata çeşidi.
görsel
rusyada çok patates yetiştiğinden mi bu ismi almış merak ettiğimdir.
küçük doğranmış haşlanmış patates ve havuç, salatalık turşusu, yoğurt mayonez karışımı ana malzemeleridir.
bir şeylerin yanında garnitür olarak tüketilmeye müsait bir yiyecek. fazla yemek bayar.
bezelye, havuç, patates, kornişon turşusu, yoğurt ve mayonezden yapılan bir tür salatadır. isteğe bağlı olarak içine dereotu da konabilir. çıtır ve mayonezi bol olanı makbuldür.

italyan salatası da rus salatasının içine jülyen doğranmış salam eklenmiş halidir.
Her fırsatta dolar yakan, iphone kıran, kolayı yerlere döken cesur yürekleri arıyor gözler..

Bundan sonra goralı yemek yok!
natocu faşistlerin yemediği muhteşem salata.
çok severim ama artık yiyesim yok.
sevilir. ancak evde her zaman yapacak malzemesinin bulunması zor. ayrıcada yapması zor. o yüzden de hazır alınır. yapabilenler hep imrenmişimdir.
bugün ilk kez evde husule getirdim. leziz bir şey yav.
görsel
iğrenç bir karışımı olan damak zevki.
Soğuk savaş dönemlerinde ideolojik nedenler sebebi ile Amerikan salatasıda denir. Arasındaki fark birisinde sadece sebzeler bulunurken, Rus salatasında ilaveten et de yer ala bilir.
Tadı çok güzel besin.
Malzemelerin çoğunu marketten hazır alıp yapabilirsiniz.hafif bir yiyecektir.
Biz dayım ve kuzenimle Malzemelere garnitür,mısır,ismini bilmediğim bi turşu çeşidi salata gibi,mayonez ve makarnanın bi çeşidi çekli minik minik yuvarlak sarı bi ürünü katıyorsunuz(bu ürün bi süre kaynatılıyor sadece bu) sonra süzerek karıştırın afiyet olsun.