bugün

Bir sorunsaldır. eğer rusya nın şu anda yaşadığı krizi biz yaşasak kesinlikle muhalafet ayaklandırdı saraya yürürdü. meyve sebze fiyatları cep yakarken ve durum belli ki daha da kötüleşecekken rus halkı hala oturacak mı? Garip.
ay buz gibidir şimdi oralar. nasıl ayaklansınlar? nereye ayaklansınlar? şahsen hava soğukken ben kuaföre bile gitmiyorum, bütünlemeye bile gitmedim kaldım dersten. ben olsam ben de ayaklanmam yani.
Sarımsak 25 domates 4 limon 10 lira olmuş hani ayaklanan varmı ülkede.
Rusya milliyetçi bir ülke. Doğru politikalar uyguluyor. Türkiye'de durum neyse orda da durum aynı.

Gösteriler eylemler var, bunun ötesinde ordularında dahi tasfiyeler var.
orada sen böyle bir şey yapmaya kalkış bakalım ne yapıyorlar seni. polis seni ters yatırıp düz siker,bir daha iflah olmazsın.
ayaklanma falan, bu tür şeylere Rusya'da sıfır tolerans var.
Basit. Geziciler ve pkk lılar gibi vatan hainleri olmadıkları için. Bak niyetinizi nasılda ortaya koydunuz. Onlar sizin gibi değiller. Kılıç kırılır yen içinde kalır.
(bkz: vodka)

Bizim bu ülkeler Ayık kafayla çekilmiyor.
bir önder lazım. 2009 yılında putini eleştiren gazeteci moskovada bir üst geçitte vurularak öldürüldü.
rusyadaki Türklerin ayaklanmadığını nereden çıkardınız?
Bizim milletimiz gibi cahil oldukları için.
rusya ile türkiyeyi karşılaştırmayın ....

* rusyanın petrolü , doğalgazı , kömürü var .

* rusya nükleer güç , bm nin daimi beş üyesinden biri . dünyanın patronu .

* tarım ürünlerinde dünya lideri .

In 2018:

It was the 3rd largest world producer of wheat (72.1 million tons), second only to China and India;
It was the world's largest producer of sugar beet (42 million tons), which serves to produce sugar and ethanol;
It was the 4th largest world producer of potato (22.3 million tons), second only to China, India and Ukraine;
It was the largest world producer of barley (17 million tons);

https://en.wikipedia.org/wiki/Agriculture_in_Russia

* rusyanın nüfusu artmıyor .

* rusya yılda 40 milyar doları kürtlerle boğuşmaya harcamıyor ....

* rusya , rus asıllı kgb ajanları , askerler , ilim adamları tarafından yönetiliyor .