(bkz: bana biraz o günlerden bahset rte)
üniversite yan gelip yatma yeriydi onun için. rektörleri kızınca, genç rte anasını alıp gitti.
perşembe günleri ev abisiyle birlikte sakirtleri organize eder hoca efendî nin sohbetlerine giderdik, çok zikrettik hamdolsun.

ne yani, oturup adam sana bunları mı anlatacaktı? yumurtaya can veren yareppim!
-şşşt, rte üniversite günleri ne güzeldi di mi lan?
+ıı evet öyleydi.
-lan sen de az değildin ha! kızları nasıl keserdin ince ince.
+mahmut, boş ver girmeyelim bu konulara.
-seni bu siyaset bozdu lan rte.

not: bu entrydeki kişi, kurum ve kuruluşlar tamamen hayal ürünüdür.
cühela nın sandığı gibi nur cemaati ev abisi cart curt yoktur o dönemde. kendisi abdullah gülle beraber necip fazıl ın başını çektiği büyük doğu hareketinde rol almış siyasi çerçevede bir öğrencilik dönemi geçirmiştir. bunu da saklamaz anlatır.
türkiye cumhuriyeti vatandaşları için çok büyük bir kayıptır. oysaki bizler onun engin(?) tecrübelerine dayanaraktan nasıl bir insan olmamamız gerektiğini öğreniyoruz.
acaba bitirdi mi, yoksa dışardan mı baktı diye sorgulanması gerek olay.
-hacı şimdi kantinde oturuyoz böle manitalar falan sarmış yavşamışız artık.

+hadi canım seen?

-hea. olum değiştik diyoz da kimse inanmıo mınakoyim.

+ee abi anlat anlat.

-işte biz oturuyoz. bizim bi hoca vardı kıl bişi. adı neydi lan o pezonun... heh george diye bi tip hep böyle derste takışırız, ben buna ayar veririm falan. efendime söyleyeyim, geldi kızların yanında artistlik trip gırla gidiyo, konuşturmuyo da pezevenk.

+vay pezooo.

-kalktım ayağa... dedim van münits. sen on dakkadır konuşuyosun. bize söz vermiosun. olmaz böle dedim. el kol yaptı. dedim indir o elini. kızlar falan girdi araya yapma etme diye.

+vay be abi sonra noldu hoca bişey dedi mi?

-ne dicek oğlum fırsat vermedim. dedim daha da ne kantine gelirim ne de senin dersine girerim. vurdum kapıyı çıktım.

+allah allah ben bunu bi yerden hatırlıyom sanki ama neyse.

-eee ne demişler insan yedisinde neyse yetmişinde de odur... ama iyi taktik yani arada uygularım. baya tutmuştu o zamanlar.

bu da güzel bir anısı olarak örneklenebilir...
2 yıllık bölümden mezun olduğunu ifşa etmek istememesinden ileri gelen durumdur. zira bitirdiği bölüm daha sonradan dört yıllık olmuştur ve o da ses etmeyerek devam etmiştir bu duruma.
bir serdar gökalp tarzıdır bence. herşeyini anlatır ama hiç bir zaman biz üniversitedeyken demez.
yanlış olan önerme , bakanlar kurulu toplantısında bahsi geçen şu konuşmadan da anlaşılacaktır..

1.bakan-lan okuldayken en şamata sınıf bizdik , okulu asardık
2.bakan-o da bir şey mi biz hocayı dövdük
3.bakan-oho biz sınıfı yaktık
rte-biz or..pu çocuğuyduk.
bir gün aldım biraları, mahmut, süleyman ve bülentin üniversite evine gittim. sonra kapı çaldı büşra, kübra ve aleyna geldi diye başlayan, her üniversite gencinin anlattığı hikayelerdir.
grevlere katıldığı için ve şimdi yapılan grevlere karşı olduğu için insanları ikilemde bırakmamak istemesidir.