akp ve elebaşı erdoğana gönül vermiş kişileri inanılmaz üzen gerçek. tabii biraz geleceğe bakabiliyorlarsa.

akp nin bu seçimden başkanlık sistemini getirebilecek bir çoğunlukla çıkamayacağı kesin. çok büyük bir sürpriz olur ve referanduma götürecek çoğunluğu yakalasalar bile halk buna geçit vermeyecektir çünkü seçinlerden sonra daha da net göreceğimiz üzere akp karşıtı cephe halkın yarısından çok daha fazlasına tekabül etmektedir ve rejim değişikliği tehlikesinin yaşanacağı bir ortamda oy kullanmayan kişiler bile bunu engellemek isteyeceklerdir.

evet hadi bu tutmadı, bu durumda erdoğan cumhurbaşkanlığına sarılacaktır. yerini ısıtması için önce başbakanlık koltuğuna sonra da cumhurbaşkanlığı konutuna gönderdiği abdullah kardeşini izinden gitmek isteyecektir. ama o da ne? cumhurbaşkanını artık halk seçiyor, yani tayyip'in yalakası milletvekilleri ve müdafacısı dinciler ve cemaatler değil. coplattığı, küfür ettiği, dalga geçtiği, soyup soğana çevirdiği ve hor gördüğü halk seçecektir yeni cumhurbaşkanını. bu durumda akp karşıtı cephe'nin uzlaşacağı herhangi bir isim (zira pek çok isim bulunabilir) erdoğana karşı rahat bir zafer kazanacaktır. ve bu akp nin tüm kirli oyunlarına rağmen böyle olacaktır.

işte tayyip efendi, ayrıştıra ayrıştıra bir hal olduğun halk senin kaderini belirleyecek ve aczin o zaman görülecek.
rte'nin hırçınlaşmasının en büyük sebebi. çünkü artık partisi için olduğu gibi kendisi için de zirveden iniş başladı ve yenilen hurmalar tırmalar vaziyette.
(bkz: kendi ortasına kafa atmaya koşan forvet)
recep tayyip erdoğanı da çelişkiden çelişkiye sürükleyen gerçek.
30 yıllık rte gerçeğini incelediğimizde aslında bu adamın kariyerinin yalan edeceği sözde gerçek. lakin rte'nin cumhurbaşkanı olma iddiasında olduğunu da sanmıyorum. o, başkanlık peşinde.
cumhurbaşkanı değil ama, devlet başkanı olacağı kesin şahıstır...
olmucaktır evet. çünkü kendisi abd özentisi oldugu için başkanlık sistemini getirip cumhurbaskanlıgını şutlucaktır. yönetim tek kişinin eline geçecektir. yani kendisine.
rte'nin kendisini bir göstermeyi çok sevdiği turgut özal'ın tırnağı bile olamayacağının bir başka kanıtı.
(bkz: göt olmak istiyorum)
başkan olduğünda bir kıymeti kalmayacak gerçek.
(bkz: rte nin başkan olamayacağı gerçeği)