bugün

maalesef olandır. 1950lerin başlarında başlayan o müthiş rock müzik, altın çağlarını yavaş yavaş geride bırakmış, yerlerini it kopuk almaya başlamıştır.

led zeppelin, metallica, scorpions, nirvana, Queen, Pink Floyd, Guns N' Roses, AC/DC, The Beatles, David Bowie, Tom Waits, Black Sabbath, The Eagles, The Who; türkiye'den almora, mor ve ötesi, manga, mfö, Mavi Sakal, Kurban, zardanadam, Whisky, Haramiler, moğollar, bulutsuzluk özlemi, cem karaca vs aklımıza gelmeyen diğer efsaneler unutulmaya, revaçta olmamaya başladı. bunlar son kaleler. bir kısmı artık yoklar bile. kalanlar da zamanla bırakınca, artık bu türün devamını, geleneğini kim sağlayacak? ben fero mu? reynmen mı? ezhel mi? aleyna tilki ya da diğer sikindirik rap ve pop çocukları mı? artık her yerde bu yarak kürek müzikler çalıyor, bunlar izleniyor, dinleniyor. bundan yıllar sonra bunlar olacak, rock efsanesi etkinliğini tamamen kaybetmiş olacak. çok yazık.
10 - 15 YIL SONRA SADECE MEYHANEDE RAKI iÇERKEN DiNLEYECEĞiMiZ DURUMLARA DA GELECEKTiR.
Yavaşı mı kaldı resmen bitti zaten. Disturbet den başka rock grubu kalmadı piyasada.
Ne olursa olsun, yılların eskitemediği sayısız eserler her daim kendini dinletecektir. Yenisi yoksa eskiyle devam.
müzik de bir trenddir, kuşaklar değiştikçe değişir bundan daha doğal bir şey yok.

amma velakin pink floyd bugün bir araya geliyorum yeni albüm yapıyorum dese kaç milyon satar, led zeppelin istanbul'da konser verse biletleri kaç saatte tükenir, jim morrison mezarından çıksa gelse londra'da konser veriyorum dese londra kaç gün kendine gelemez?

kısaca biten bir şey yok. popüler müzik dinleyen insan için rock müzik bitiyor olabilir, gerçek rock sevenler her zaman yeni müziği keşfedecek mecralar buluyor. dünyanızı genişletin biraz.
popüler zart zurt dinleyenlerin sayısı artıyor şampiyon denilesi durum.

ruha sahip, protest ve derin yaşayanlar hiçbir dönem bitmez ve dahi rocker tayfa da hiçbir zaman müziğinden ödün vermez!

heyyy, rüzgar vardı.
en kıvrak dansını sergilerken
saçlarımda,
bir yol daha vardı
demirden atımla git git
bitiremediğim.
ruhum vardı
en dibine kadar menzile sahip
ve rüzgâr...
sahi
rüzgar var demiş miydim?
vardı!
ve, eeğmm, nasıl derler hani

rock'n roll asla ölmez!
rock' roll never die...!
kıyamet alâmetidir. henüz gerçekleşmemiştir.
agir bir rock müzik sever olarak yanlis buldugum bir öneridir.

müzik sonsuzdur. farkli farkli üretildikce sürekli kendini yeniler.
gecmiste dedelerimiz türküler dinledi ve günümüzde ayni türküler dinlenilmeye devam ediliyor ve yeni türküler yapiliyor. bunun esliginde de farkli müzik türlerinde diger sarkilar yapilmaya devam ediyor.
pagan döneminden kalan müzikler günümüze uyarlanip dinleniliyor. efsane rock müzikleri coverleniyor.

hiphop bir müzik türüdür. son dönemde oldukca fazla popüler bir müzik haline gelmistir. bu rock müzigin tarihin tozlu raflarinda bulunacagi anlamina gelmez. ileride günümüzdeki popüler müzik türleri de popüleritesini kaybedecektir ama bitmeyecektir. nasil klasik müzik bitmediyse, rock müzik de bitmeyecektir. yogun bir dinleyici sayisina ulasmadigi zaman popüler bir müzik türü olmayacaktir ama üretilmeye devam edilcektir.

Müzik türlerinin birbirleriyle savastirilmasi en sacma eylemdir. Türküler rock müzige dönüstürüldügünde ortaya cikan ürünün güzelligine nasil hayran kaliyorsak; (abartiyorum) belki bir gün rock müzigin hiphop versiyonuna hayran kaliriz.

"Gelecek nesile baktikca rock müzigin bittigi felan yok!" diyerek ortamdan uzaklasiyorum efenim.
https://www.youtube.com/watch?v=SzPHJUqqyA4
yükselen türkçe rap, alçalan rock değil.
rock grupları şayet faaliyetlerini kaybetse de bile, müzik sonsuz ve evrensel olduğu için, önceki şarkılar hiç eskimeyecektir. her zaman dinlenecektir.
Kim bilebilirdi ki kiytirik, keko muzigi olan hiphop ve rap in populer muzik olacagini...