1. 1.
  1957 doğumlu condor lakaplı eski şili milli takımı kalecisi. yaptığı bir hareket ile futbol tarihine geçmiştir. 1989 Dünya Kupası eleme maçında * sahaya atılan bir fişekle yaralandığını iddia ederek maçın iptalini istedi. Fakat daha sonra maçı videodan izleyen yetkililer Rojas ın kendisini jiletle yaraladığını gördü ve ünlü kaleci bir daha dönmemek üzere yeşil sahalardan uzaklaştırıldı.
  1 ... serander
 2. 2.
  mutlak kazanılması gereken brezilya macinda sili 1-0 yenik durumdayken yaptıgı hareketle macin iptalini saglayan, fakat sonradan mac kasetleri izlenince kendisinin futbol hayatını, sili'nin de 90 ve 94 dunya kupalarına katılma sansını yok eden kalecidir.
  ... ratso rizzo
 3. 3.
  1990 Dünya Kupası elemelerinde Brezilya karşısında maçı 2-0 geride götüren Şili'nin kalecisi Rojas, tribünlerden yakınına atılan bir çatapat üzerine kendisini yere atar, eldiveninin kenarından çıkardığı bir jiletle alnına bir çizik atar ve sedyeyle sahadan çıkartılır. Takım arkadaşları da sahadan çekilir. Ancak bu olay maç kameraları tarafından yakalanınca Şili 1990 ve 94 Dünya Kupalarına katılamama cezası alır ve Rojas da futboldan ömür boyu men edilir. Daha sonra ilgili maddeyi sahaya atanın bir kadın taraftar olduğu ortaya çıkar ve söz konusu bayan Brezilya Playboy'una kapak olur.

  bahsi geçen olayın görüntüsü ;

  https://video.uludagsozluk.com/v/roberto-rojas-9324/

  1 ... the uffspring