bugün

Aşırı garantili bir yapım var bundan dolayı birçok şeyi elde edemedim. Kendimi boşu boşuna Strese sokmaktan geride kalmıyorum. bunu yendiğim gün bı başka olacağım orası kesin.
dün deneyimlediğim ama bence kötü bir şey. sonucunu bilerek değil de bilmeden risk almak çok kötü. ben mesela otobüs durağına gittim ve otobüsün gelmesine 1 saat vardı. allah'tan internetim vardı da yakınındaki bir duraktan otobüse biniverdim. önlem almak daha mantıklı bence ama iş konusunda risk alınabilir belki o da zarara uğramayacaksan veya zararı giderebileceksen, kâr elde edeceksen ve pişman olmayacaksan bence.
bugün ingilizce sınavında risk alarak kopya çektim ve risk almak işe yarıyormuş. gerçi online diye çok da risk sayılmaz. risk almasam yanlış yapacaktım belki de. gezmekte bile biraz risk var. ya otobüs gelmezse, ya otobüsü kaçırırsam, ya otobüs bulamayıp yolda kalırsam gibi. ama önlem de almak gerekir.
sürekli yaptığım şey.
aynı anda denediğim işleri duysanız aklınız uçuklar amk.

bazen ben bile kendime kafasını siktim napıyosun diyorum.
Risk iyidir, severim
Hayata heyecan katar.
her seçeneğin olası sonucun hesabını yapıp, risk iştahımıza/risk severliğimize göre, seçeneklerin birinde karar kılmaktır.
Şansa bırakmak değildir. Çıkabilecek her türlü durumun farkındaysan, bunların sonuçlarının nasıl yönetilebileceği ile ilgili planların var ise risk alınmalıdır. Bazen büyük başarıların önündeki en büyük engel korkularımızdır.
risk almadan kazanç elde edilemezmiş miş... ne risk aldıysam elimde kaldı hep.
her zaman kaybettiren diye bakılmaması gereken durum. risk almıyorken, için içini yemek var, bir de risk alıp, başarılı olduktan sonra, ruhen inanılmaz bir ferahlaması olayı var. zaten bir kere başarılı olursan, öz güveniniz müthiş kaliteli bir noktaya gelir. ya başarısız olursam diye bakmayacaksın işte, bu şekilde bakıp ve bir anlık gafletle risk işine girersen, risk risk olmaktan çıkar. borun bok bir hale gelir her şey.
Çoğu zaman kaybettiren bir koz çekme olayı.
mevcut durumunun ötesine geçebilmek adına atılması gereken bir adımdır, meşakkatli ve sancılı bir süreçtir.
varını yoğunu ardında bırakıp sıfırdan başlamaktır bazen; kimine göre de ishalken osurmaya çalışmaktır risk almak.
hangisi daha zor kestiremedim şimdi..
kumar pişmanlıktır .
Sonunun kestirilemediği bir konu hakkında Üretmeye, denemeye karar vermektir.
Bazen kazanmak demektir. Evet.
Heyecanlandırır.
Doğru bir istatistikle hayatınızı kökünden değiştirir olumlu yönde yanlış istatistikle hayatınızı bitirebilir. Ben risk almayı severim.
sınav kağıdına ''hocam lütfen geçirin'' yazmak.
Çok nadiren yaptığım eylem. Hatta dış etkiler olmasa hiç uzaktan yakından alakam olmaz. Bugün kendime bu sene kendin için ne kadar risk aldın diye sordum sevgili sözlük cevabım ise sadece iki kez idi. Onlarda sırf başkalarına olan vefadan, ötesi yok yani. Tüm bunların üzerine şimdi linkedinde dolanırken timelineıma tesadüfen (tevafuken de olabilir swh.) risk almakla ilgili bir yazı düştü. Okudum beğendim ve sizinle de paylaşmak istedim bu yazıyı.
https://medium.com/turkce...n%C4%B1-kpss-8d8f5ad05e25
iyi okumalar.
diş macununu ortasından sıkma cesaretidir.
Risk almak kişinin güvenli alanından çıkmasını gerektirir Ki bu da kişinin gelişmesini sağlar.
Çoğu zaman gereksizdir. Romantikliği bırakıp gerçekçi olursak genelde risk almayı hayatını düzene sokamamışlar sever ve yine düzenli bir hayatları olmaz. Ne kadar az risk alabilen biri istediklerini almada her zaman daha başarılıdır.
Hayatta en büyük risk risk almamaktır.
"Kaplumbağaya dikkat et. Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerleyebiliyor."

James B. Conont
risk almak başarının anahtarıdır.. dürüst bir şekilde çok çalışır ve çok çabalarsınız fakat bir gün risk almanız gerekebilir.. risk almayı bilmek gerekir.. hayatın kendisi zaten bir risk tir.. ayrıca risk beraberinde "adrenalini" getirir ve bu iyidir...
kaybedecek bir şeyi olanların yapmaması gereken şeydir.