bugün

KÖTÜ sonuclarla karsilama olasiligi.
Gülmek SAFTIR deme riskini almaktır.
Ağlamak ise DUYGUSAL GORUNME riskini almaktır.
Birbirine yakınlaşmak KENDINI KAPTIRMA riskini almaktır.
Sevdiğini söylemek SEViLMEYI YiTiRME riskini almaktır.
Duygularını acmak KENDiNi ORTAYA KOYMA riskini almaktır.
Düşüncelerini söylemek ise DOKUZ KOYDEN KOVULMA riskini almaktır.
Umutlanmak HAYAL KIRIKLIGINA UGRAMA riskini almaktır.
Sevmek ise KARŞILIK GÖRMEME riskini almaktır.
Ama riskler alınmalıdır....
-- hayatımızın en büyük riski hiç risk almamaktır.
Çünkü yaşam ölme riskini göze almaktır.
her zaman kaybettiren diye bakılmaması gereken durum. risk almıyorken, için içini yemek var, bir de risk alıp, başarılı olduktan sonra, ruhen inanılmaz bir ferahlaması olayı var. zaten bir kere başarılı olursan, öz güveniniz müthiş kaliteli bir noktaya gelir. ya başarısız olursam diye bakmayacaksın işte, bu şekilde bakıp ve bir anlık gafletle risk işine girersen, risk risk olmaktan çıkar. borun bok bir hale gelir her şey.
Risk almak kişinin güvenli alanından çıkmasını gerektirir Ki bu da kişinin gelişmesini sağlar.
Gülmek; “saf” denme riskini göze almaktır.
Ağlamak ise; “duygusal” görünme riskini…
Birine yakınlaşmak; “kendini kaptırma” riskini,
Duygularını açmak; “kendini ortaya koyma” riskini,
Hayalleri ve düşünceleri sergilemek ise; onları başkasına kaptırma” riskini göze almaktır.
Sevmek; “karşılık görememe” riskini…
Yaşamak ise; “ölme” riskini göze almaktır.
Umutlanmak; “hayal kırıklığına uğrama” riskini
Çabalamak ise; “başarısız olma” riskini göze almaktır…

Ama riskler yaşanmalıdır. Çünkü; hayatımızın en büyük riski hiç risk almamaktır. Hiç risk almayan kişi, belki acı ve üzüntülerden korunabilir, ama büyüyemez, sevemez, değişemez, hissedemez, öğrenemez. Garanti arayışlarıyla zincirlenmiş bir köle olarak yaşarken, bedelini; özgürlüğünü kaybederek öder. Sadece; riski göze alabilen kişi hürdür.”

- LEO BUSCA -
Doğru bir istatistikle hayatınızı kökünden değiştirir olumlu yönde yanlış istatistikle hayatınızı bitirebilir. Ben risk almayı severim.
tavlada açık vermektir.
risk almadan kazanç elde edilemezmiş miş... ne risk aldıysam elimde kaldı hep.
Bazen kazanmak demektir. Evet.
Şansa bırakmak değildir. Çıkabilecek her türlü durumun farkındaysan, bunların sonuçlarının nasıl yönetilebileceği ile ilgili planların var ise risk alınmalıdır. Bazen büyük başarıların önündeki en büyük engel korkularımızdır.
dün deneyimlediğim ama bence kötü bir şey. sonucunu bilerek değil de bilmeden risk almak çok kötü. ben mesela otobüs durağına gittim ve otobüsün gelmesine 1 saat vardı. allah'tan internetim vardı da yakınındaki bir duraktan otobüse biniverdim. önlem almak daha mantıklı bence ama iş konusunda risk alınabilir belki o da zarara uğramayacaksan veya zararı giderebileceksen, kâr elde edeceksen ve pişman olmayacaksan bence.
mevcut durumunun ötesine geçebilmek adına atılması gereken bir adımdır, meşakkatli ve sancılı bir süreçtir.
varını yoğunu ardında bırakıp sıfırdan başlamaktır bazen; kimine göre de ishalken osurmaya çalışmaktır risk almak.
hangisi daha zor kestiremedim şimdi..
Sonunun kestirilemediği bir konu hakkında Üretmeye, denemeye karar vermektir.
sınav kağıdına ''hocam lütfen geçirin'' yazmak.
bugün ingilizce sınavında risk alarak kopya çektim ve risk almak işe yarıyormuş. gerçi online diye çok da risk sayılmaz. risk almasam yanlış yapacaktım belki de. gezmekte bile biraz risk var. ya otobüs gelmezse, ya otobüsü kaçırırsam, ya otobüs bulamayıp yolda kalırsam gibi. ama önlem de almak gerekir.
Çoğu zaman "en azından denedim" demenin iç huzuru vardır sonunda... Olumlu veya olumsuz sonuçlansa da.