1. 1.
  yerini önceden ayırtmaya denir.genelde paralı restaruantlarda vardır bu sistem.
  2 ... hasnicktir
 2. 2.
  (bkz: rezervasyon ıptalı)
  -1 ... painkiller
 3. 3.
  amerikan yerlilerinin işgalci amerikalılar tarafından yerleştirildiği toplama kampları. esaretten ölmeyenlere hastalık taşıyan battaniyeler dağıtmak, rezervasyonları sıtma bataklıklarının yakınında oluşturmak gibi el değmemiş yöntemlere başvuran abd yönetimi genocide konusunda ne kadar modern yöntemler uygulanabileceğini göstermiştir.
  2 -1 ... caty blake
 4. 4.
  Otel, gazino, lokanta vb. yerlerle uçak, tren, otobüs gibi taşıtlarda yer ayırma işi
  ... linka
 5. 5.
  pek uğranılmayan ve kalabalığa hasret kalan lokantaların, kompleks haline getirdikleri unsurdur.

  arkadaşlarla gıda tüketmek için, diğer lokantalara kıyasla kalabalık olmayan bir lokanta seçtik. önceden rezervasyon yaptırmadık lakin toplamda 4 masanın dolu olduğu bir lokantada, bunu yapmaya lüzum yoktu. 15 dakika boyunca servis açılmasını bekledik. bunu hoş gördük. zira rezervasyon olsaydı, servis önceden açılırdı. sonraki 20 dakika çorbanın gelmesini bekledik. yine ses çıkarmadık, zira rezervasyon yoktu. 20 dakika kadar da ana yemeğin gelmesini bekleyince sabrım taştı ve "arkadaşlar" diye hitap eden lokanta sahibiyle konuşmaya karar verdim.

  -yarım saat önce su istemiştik gelmedi. masada tuz yok ki olmamasına aldırmayıp istedik yine gelmedi. üç kez küllük istedim ancak o da gelmedi. yemekler zaten geç geliyor. yeterince anlayışlı davrandığımızı düşünüyorum biraz daha seri olabilir misiniz?

  -rezervasyon yaptırmadığınız için böyle oluyor.

  -öyle mi? yani siz yemekleri pişirirken çalışanınıza "ay bize yetecek kadar yap huriye. artmasın sonra" deyip, beklenmedik bir zamanlama ile gelen misafirlere yeni yemek mi pişiriyorsunuz?

  -hayır yemekte sorun yok. servisi kastettim.

  -masalar boş. yemekte sıkıntı yok. bu durumda rezervasyon yaptırmış olsaydım servis yapan elemanların hızı göz yaşartacakken, sırf yaptırılmadığı için mi yavaş oluyor? ben servis hızı ile rezervasyonu bağdaştıramadım. anlamama yardımcı olur musunuz? sadece 4 masa dolu ve bu 4 masanın hepsi rezervasyon ile dolmuş olsaydı, mevcut garson sayısı ve garsonların hızında bir değişim mi olacaktı?

  -ben kül tablasını getireyim. kusura bakmayın.

  bizzat yaşanmıştır. açlığın da verdiği öfkeyle cümlelerimi uzatmış, sahibin kafasını şişirmiş olabilirim tabi. lakin yaptığı açıklama, okul öncesi çocuklarının bile şiddetle karşı çıkacağı bir açıklama iken, bu durum salt kompleksten ibarettir. eyyorlamam bu kadar. hayır doymadım.
  ... oren bayanin torunu
 6. 6.
  amerikada, kızıldereli yerleşim bölgelerine verilen isimdir. 1840 yılında kurulmuştur.
  ... abcent
 7. 7.
  bazen gariptir.
  mesela öbür tarafa ne zaman yapıldığı belli olmayan, ama yapıldığı kesin olan, yer ayırma işlemi.
  ... congolos
 8. 8.
  Özellikle yaz aylarında genel olarak Türklerin yapmadığı eylem. (bkz: )otelbcom
  ... berode