bugün

bunları okuyunca taraftarlığı bir kenara bırakıp bir düşünmek gerek nitekim komplo teorisi olması mantıksız.
birinde yayın yasağı varken diğerinde yayın gazı vardır. reyhanlı faciası sinirlerimizi alt üst etti ancak yayın yasağı varken üzerinde ne kadar konuşabilir.
bazıları sözlükte neden hep futbol konuşuluyor diye kızıyor ya. çünkü hem pratik hem hesaplı.
(bkz: futbol benim isyanımdı)
bakıyorum da, derbi hatay ı ezmiş geçmiş. ne kadar da günlük, hatta bazen saatlik yaşıyormuşuz meğer, yazık. bu gece hatay a derbi molası verilmiş anlaşılan. neyse, şimdilik böyle olsun da, yarın kaldığımız yerden devam ederiz, 'hatay sorunu'na. gerçi vefat edenlerde de suç var. hiç derbi zamanı ölünür mü? tamam, patlama olabilir de, sen niye ölüyorsun? ayıp yani, esefle kınıyorum. o değil de, vefat edenler müslüman, yaralananlar müslüman, saldırıyı tertipleyenlere sorsan, onlar da 'müslüman'dır tabii. derdimiz ne ki? müslüman müslüman yaşayıp gidiyoruz ne güzel. üç aylar da geldi zaten. ibadete yoğunlaşalım biz, iyisi mi? recep, şaban, hop tiri bayram.
birinin tartışılacak tarafı vardır diğerinin yoktur.
birini tartışınca yarına önemi kalmayacaktır ama diğeri yürekleri her daim yakacak yine de susturacaktır.

reyhanlı deyince tornavida yemiş gibi oluyorum ama söylesem tesiri yok biliyorum. susmaya gönül razı da değil fakat sözcüklerin değiştiremeyeceği bir noktadayız.
hangisine daha çok entry yazıldığı değil, hangisinin toplum tarafından daha fazla dikkate alındığıdır sorun.

ulan ne biçim bi ülke lan burası, bu kadar orospu çocuğunu barındırmak zor olsa gerek bir ülke için. amına koduğumun yerinde çoluk çocuk, genç yaşlı herkes maçı konuşuyor. hadi çocukları geç de ciddi ciddi maçtan bahseden yaşı geçmiş beyni gelişmemiş bi sürü sığır sürüsü var.

bazı arkadaşlar mesaj atıyor dostum biraz az küfretsen falan tarzı, bu insanları orrrrooossspu çocuğuuu dışında hangi kelimelerle anlatıyım şimdi ben ? hangisi daha cuk oturur söyleyin de onu kullanalım.
patlama cumartesi, maç pazar günü oldu ya bak şuraya yazıyorum eğer maç cumartesi oynanmış olsaydı, patlama pazar olsaydı bu kafa tasını siktiğimin sığırları yine maçı konuşacaktı. çünkü bu millet harbi koyun. böyle deyince bir de kızıp celallenmezler mi amınakoyim. ulan koyunun ve sığırın dibisin işte orospu çocuğu. yetiştirdiğin çocuklar da potansiyel sığır yalan mı ? justin biber sevmeyen kız çocuğu var mı şu ülkede. ya da kafayı futbolla maçla bozmamış erkek çocuğu yüzde kaç ?
kendin sığır olduğun yetmezmiş gibi bi de yetiştirdiğin nesiller sığır ki bu daha da kötü.

bu yavşaklığın kanlı canlı vuku bulduğu konu ise, 177 değil 46 ölü var yeeaa eşiği.

hmm 177 değil 46 ölü var hmm

bi saniye

hmm

sakin olmaya çalışıyorum...

e be orrrrrrroooossssppppuuu çocuğuuuuu, e be amına koduğumun çocuğuuu senin ananı sikseler demek ki olsun yeeaa en azından bacımı sikmediler diyeceksin.
değil 177 veya 46, 1 ölü olsa nolur lan ? bu ülkede birileri silah satıp para kazanacak diye benim 1 tane vatandaşım öldüğünde ben böyle hipnoza girmiş gibi televizyon izlemeye devam mı edicem lan ?
hükümeti yıpratma çabaları bunlar yeaaa dimi ? 46 kişi öldü 177 deyip hükümeti yıpratmayın lan ne ayıp ne ayıp dimi ?
anası belli babası meçhul piç kurusu seni.

neden bu haldesin hiç düşündün mü ? seni alıştırdılar da ondan.
seni çok rahatsız edecek bişeyi 10 kere 20 kere 100 kere duyarsan o gözlerini ayırmadan izlediğin televizyonda, o artık sana normal gelir. tıpkı şehit haberleri gibi. haftada bir şehit haberi duyup da ilk duyduğu kadar üzülen var mı aranızda ? yok.
bunun sebebi senin buna alışman ve artık tepki vermemen. şimdi ırak'ta her gün bomba patlayıp şu kadar kişi öldü haberini gördüğünde; o haberi geçip, seksi fotoğrafları için tıklayınız yazan habere tıklayan sen değil misin yavşak oğlu yavşak ?
çok değil 3 ay önce sınır kapısındaki patlama, sonra 11 mayıs reyhanlı patlaması, peki ya ondan sonra ? daha sonra ? ve daha sonra ? tepkisiz bi orospu çocuğu olup çıkacaksın amaç bu ama boşuna uğraşıyorlar çünkü sen zaten duyarsızın önde gidenisin.

bir an için bu olayların ingiltere, fransa ne bileyim isviçre'de falan olduğunu düşün. o ülkede sana 1 gün sonra top oynatırlar mı lan ? türkiye'de oynatırlar çünkü çobanların senin ne kadar otistik bir koyun olduğunu biliyorlar.

kürtaj, ayran, muhteşem yüzyıl da bunların bi parçası değildi zaten ben kafamda komplo üretiyorum işte. kürtajla bile ülkenin gündemini 180 derece değiştirirken, milletin birbirini kestiği futbol yüzünden gündem ne hale gelir sen düşün, ki daha bunun kanlı canlı örneğini gördün daha 24 saat olmadı. ülkedeki şu gelişmelere bi tepki vermek için kılını kıpırdatmayıp, şampiyonluk konvoyuna en ön sıradan katılmak için can atan bir sürü yetiştirdiniz çünkü.

sana modasını hiç kaybetmeyen şu sözle sesleniyorum: şiddetle kınıyorum, sabrımı sınama.

özet: hepiniz orospu çocuğusunuz.