Aslında herkesin bir resim yeteneği vardır fakat bazılarında fazla bazılarında ise azdır. Size düşen şey sadece geliştirmektir. Henüz keşfetmemiş bile olabilirsiniz.
Cevabı evet olan soru cümlesi.

yetenek, tekrarlar dizisidir.
e yani olabilir. belki de öyledir. bilemezsin. şu çaylakliktan dolayı çok uzun yazıyorum bu arada.
Öğrenilmez.öğrenilir diyenlere kanıp da umutlanmayon. Fetüs iken öğrendiniz öğrendiniz. Yoksa çabalamayın.
Geri zekali biri değilseniz öğrenmeyeceğiniz sanat sepet iş yoktur. Yetenek dediğimiz şey bunları daha kısa sürede yapmamıza neden olur. Yetenekli biri 2 günde öğreniyorsa sen 1 haftada öğrenirsin ama öğrenirsin nihayetinde.
Evet öğrenilir çünkü yetenek kazanırsa, inanırsa öğrenir. Niye öğrenemesin?
Ogrenilir diyen zayen saftiriktir yada zillet ittifakina oy veriyordur.
öğrenen arkadaşım var ama sanat anlamında değil, çizim anlamında.
Zamanında benim ya da mahalleden bir abimizin resimlerini okula getirip ben yaptım deyip öğretmenden artı alan, iki üç sene sınıfta kalan arkadaşım şu anda güzel sanatlar fakültesinde okuyor.

ben ise babayı aldım.
Evet olarak cevaplandıracağım sorudur. Resimde bence yetenek kadar yorum da önemlidir. Hatta fark arttıran teknik değil anlatılmak istenilendir ve bunun ulaşıp ulaşamaması.
evet hem de çok kolay, nasıl mı;

1: kağıdını ve kalemini hazırla.

2: youtube'da chibi draw diye arat ve birkaç video izle.

3: basit ama sevimli ve sanatsal şeyler çizmenin tadını çıkar.
yetenekli bir insan kadar iyi seviyede iş çıkartılamaz ama öğrenilir.
cevabı 'evet' olan sorudur. ressam bile olunabilir. hatta ressam olmadığınız halde birileri sizi muazzam sanatçı bile ilan edebilir. bunlar hep gündelik hayatta görülebilecek durumlardır.
öğrenilir..
öğrenilir. ama doğuştan el yatkınlığı daha iyidir.