bugün

mavi ise yüzlerce şey söylenebilir.
Yeşil ise de öyle.
Ela ise de öyle mk.

Siyah ise, pek bir şey söylenemez. O gözlere uygun, denk bir iltifat yoktur.
Yok anam babam hakiki göz.
X menden firlamis gibisin askim. Uu beybi. (bkz: heterochromia iridis)
Gözünü sevdiğim.
deniz kenarında çektirdiği fotografına bakıp "deniz senin gözlerinin fonunda fotograf çektirmiş" demek.
Güzel gözlüm en klasiği ve en gideri olan.
görünüşe göre iltifat etmeyi bilmeyen bi sevgiliden alınacak iltifatlardır * yani eşek ne anlar hoşaftan olmuş, çok pardon ama * arkadaşım sen hiç zümrüt yeşili gerçek bir çift göze aşkla baktın mı diye sorarlar adama.....
gözlerin doğuyor gecelerime.
Senin en güzeel yerin kahverengi gözleriiin.
gözünü yediğim, anan sana hamileyken hangi meyveleri yedi bakayım?
Gözleri gözlerime benzeyen kadındır.
(o kız beni unutamaz kolay kolay)
bir yerde vardı benim de hoşuma gitmişti. anlatırken gözleri dicleye benziyor demişti anlatan. dicleyi hiç görmedim ama güzel bir ırmak deniyor.
Ohh, o kadar kahverengi gözlüsün ki. Gözlerimi gözlerinden alamıyorum...
Evet en renkli gözlü sevgilim kahverengi gözlüydü. Diğer kalanlar da kahverengi gözlüydü. Biri gözlerinin bilmemneyin bilmemne rengi olduğunu iddia ediyordu ama o da kahverengi gözlüydü. Renkli gözlü kızlar benden pek hoşlanmıyor sanırım neden bilmiyoruz. Lakin şişman kızlar beni hep beğenir. Şişman kızların hayalindeki erkeğim.
Azıcık ciddileşirsem öhmm. Renkli gözlü bir kızın gözlerine iltifat etmeyin. Zaten milyon kere tüm çevresinden iltifat almıştır o gözleriyle ilgili. Farklı olun ve başka özelliklerine iltifat edin. işte farkınız burada ortaya çıkar.
Gözlerinin sahrasında kutup ayısıyla karşılaşmak isterdim, nasıl mı işte öyle.
Zifiri karanlık gecelerime hoşgeldin zifiri karanlık gözlüm.

Ne sikimden bişey oldu la bu.