bugün

Ciddiliktendir.
Ancak açık net oluşu nedeniyle en rahatıdır.
O ne öyle herkese ayrı ayrı böceğim minişim aşkitom yazmak.
Son 3 yıldır babam annem hariç akrabalarım ve arkadaşlarımı kaydetme şeklim. Hatta amcam kendini ismiyle ve soyismiyle kaydettiğimi görünce bir alınmıştı.
Unutkan insanların tercih ettiği kaydetme şeklidir. Bazen adı soyadı ve okuluyla kaydedenler var.
7 yıldır anne baba harici yaptığım şeydir. hatta eski sevgilim bu yüzden ağzıma sıçmıştı bi ara.
resmiyet ve ciddiyet iyidir. Alınan gücenen oluyor tabi ama prensip meselesi.
değişik bir eylemdir. benim rehberde isim yok.
Cep telefonu kullanmaya başladığımdan beri anne baba dahil yaptığım şeydir.
bunu yapanı ilk gördüğümde çok garipsemiştim çünkü o zamanlar benim rehberimdekiler ailedense ''babişkom,annişkom,halişim vs'' eğer arkadaşımsa ''kankişim,aşkom vs'' şeklindeydi.böyle bir cıvıklık falan sonradan bir baktım bende de herkes ad-soyad olayına dönmüş.
bence resmiyet açısından iyidir.
samimi bir arkadaşımı bir muhabbetten ötürü ''küçük orospu'' diye kaydetmiştim. sağ olsun ben banyodayken beni aramış, annem de çalan telefonun yanına gidip arayan kişinin ''küçük orospu'' olduğunu gördüğünde bayağı bir şok geçirmişti.

o gün bu gündür herkesi rehberime isim ve soy ismi ile kaydederim.

diyeceksiniz bir erkek bir erkeği niye küçük orospu diye kaydeder, orasını bende bilmiyorum arkadaşlar.dediğim gibi saçma sapan bir muhabbetten sonra.
Değil arkadaş annem, babam, abim bile ad-soyad ile kayıtlıdır..
Benimdir. Utanmasam annemi babami bile ismiyle kaydedeceğim valla.
Çok yakın çevrem (cekirdek aile, en yakin arkadaşlarım) dışında herkesi kaydetme şeklimdir.
Yaşam tarzımdır. Telefonun icadından beri kullandığım bir yöntemdir. Aynı zamanda olası unutkanlıkların önüne geçen yegane yöntemdir
hemen hemen herkesi öyle kaydediyorum. beni sadece öyle kaydetmediklerim kırıyor.
telefon rehberi ciddiyetten patlayacak olan kişinin yaptığı eylem. bunu yapan kişiler seks esnasında da görev bilinciyle çok ciddi olup sadece işini yaparlar. prensip sahibi insanlardır.
Benim de yaptığım eylemdir. abilerimi de ad soyad kaydettim, 1 kişi hariç. (bkz: godfather)
iş adamımsı harekettir. oysa ki hakkı dayı daha samimidir.
Çok uzun zamandır yaptığım eylem.

Düşünün ki en samimi, en laubali kartvizit anneme ait o da "Anne kişisi".
soyada gerek duymuyorum.50 kişilik rehberimde insanları birbirine karıştıramayağım için adları kâfi.
En yakın arkadaşım beni böyle kaydetmişti. Neden deyince herkesi öyle kaydettim diyor sebebe bakar mısın? samimiyetsizlikten başka bir şey değildir.
Zamanında bende herkesi sadece isimle bazılarını çiçeklerle böceklerle kaydediyordum. Lakin bir gün isim karışıklığı oldu ve bir bayram toplu mesajını yanlışlıkla arkadasıma değil de yıllar önce dershanedeki yakışıklı çocuğa gönderene kadar. Çocuk numarasının bende olduğunu bilmiyordur bile. Bu hüzünlü ve acı verici anımı sonlandırırken herkese tavsiyem aileniz dışında herkesi isim soyisim kaydedin. Bu ciddilik değil tedbirdir