bugün

kadınların abarttığı bir başka şey.
Bazılarının abartıyla anlattığı o meşhur sancı. Sanki yer yüzünde ağrı çeken bir sizsiniz. Şu 19 santimlik borudan taş düşürmenin eziyetini hangi kadın anlar merak ediyorum.
sevgiliye sarılıp karnı okşanarak hafifletilmeye çalışılır. taşa oturmayın kızlar .
regl olmadıkları halde erkeklerin sancısı haline gelmiş her kadın için değişkenlik gösteren durum. acıyı yalnız yaşamama ilkesi doğrultusunda bazı durumlarda herkesin huzurunu kaçırabilir.
Şurda biraz çilek yiyelim dedik, lanet olsun bize ne amk.
Bi ben mi rahat atlatıyorum anlamıyorum. Ortalama bi yetişkin bu ağrıyı en az 120 kez çekmiş oluyor. Hala alışamadıysanız ya ergenliğe yeni giriyorsunuz ya harun abisiniz ya da dünyanın sizin etrafınızda döndüğünü zannediyorsunuz.
söylemiş miydim?

(bkz: overrated)
30 yıldır hiç regl olmadım ama bu 30 yıllık hayatın 5 senesini ben çekiyormuş gibi hissettim...

Amk siz çekiyorsunuz da bize neden çektiriyosunuz?
su kucucuk omrumde ayda bir kez cekmek zorunda birakildigim sancidir.
Bakin aranızda bu regl sikertmesini kullanarak bazen işi kadın erkek düşmanlığına getirenler var.. Sanırsın regl olmalarına sebep benim amk.. regl olduklarinda çektikleri acıyı erkeklere karşı bi koz gibi kullanıyorlar neymiş efendim ''erkeklerin böyle bi derdi yokmuş'' aga kafaya bak. bana ne ulan benim mi sorunum o ben mi yarattım seni :/.. Kafaya bak regl de ki acıyı üstünlük olarak görüyor.. kadın erkekten daha fazla acı çektiği için üstünmüş..
ah,ah... ömrümü yedi.
Oruç yiyorsunuz işte daha ne.
Oruçtan Revize olmanın hüznüyle bir kat daha artar.
hakkında yine kadınlardan çok erkeklerin konuştuğu konu.

regl döneminde hiç ağrı çekmeyen insanlar da var, her ay hastanelerde ağrı kesici iğne yaptıracak kadar kıvranan da (bir tanesini tanıyorum)

bugüne dek tanıdığınız insanlar ağrı çekmemiş olabilir, ama onlar çekmiyor diye kimsenin çekmediğini sanmanız yersiz. ağrısı çok olan insanların da oraya buraya çatıp hırsını başkalarından çıkarmaya çalışması, regl ağrısına özgü bir davranış değil. diş ağrısından kıvranan bir insan da benzer tepkiler verebilir. kadınları suçlayalım da neyle olursa olsun diye düşünüyorsunuz, ama bari doğal olan ya da hakkında ilk elden tecrübeniz olmayan konular üzerinden yapmayın bunu.
Abartılan koca bir balondur. Evet.
Insanı cinsiyetinden soğutur. Keşke erkek olsaydım amk ya.
Erkek gribinin yanından geçemez. Evet.
Bunu da yazmayın artık. Ev de boş oturmak insana neler yaptırıyor.
Bant yapıştırın kanamasın...
yasanan her ani cehenneme cevirir ama tek sorun sicaklik basmasi hissi degildir. hayattan, kendinizden igrenirsiniz.
Bozar mı sandın acılar?

Çikolataya atlar giderim.

Molped gibi Orkid gibi.
Kadından kadına değişir bu sancının şiddeti. Kimileri yataktan kalkamayacak kadar çok ağrı çeker kimileri hiçbir şey hissetmez. Bu dönemde ağrı kesici kullanmanın çok zararlı olduğunu okumuştum. Alternatif yöntemlerle geçirmek lazım sanırım.
Daha çok erkeklerin dilinde..
Sigara külü basın, bende jiletle yüzümü kesince basıyorum hemen kan duruyor.
Her ay düzenli yaşadığım sancı. Öldüm sanırsın , ama öldürmez. ilk önce alttan hafif hafif vurmaya başlar. Uykudaysan uykudan uyandırır. Daha sonra bu sancının şiddeti yükselir. Ağrı kesici, sıcak su ve biraz gözyaşı içeren bir bölüme geçersiniz. En son ise mide bulantısı ve kusmayla sonlandırırsınız. Evet, artık regl oldunuz. Geriye yaslanın keyfi çıkarın. Her ay bu evreleri yaşıyorum.