Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un yakınlarda (2020 sonu) kullandığı cümle. Samsun'da eline iş, aş yazıp intihar eden vatandaş varken. Ekmek kuyruklarının olduğu şu günlerde Çöpten yiyecek ayıklayan mahalle sakinleriyle yaşıyorum. Koronavirüs bulaşır diye kolanya ile dolaştığımız şu günlerde hem de. Türkiye dünyanın sayılı ülkelerinden olduğu, ekonominin pik yapıp bakanının af talebinde bulunduğu saçmalıkta, Yoksul var denildiğinde alaycı gülüşler atan insanlar paylaşıyor bahsettiğiniz refahı.

Gecekonduda refah olmaz, kirada refah olmaz. Sarayda refah olur.

1 kilo portakalın 6tl olduğu zamanda yiyemeden kışı geçirdiğinde refah olmaz. Üçüncü ceyrekte %6.5 Avrupa'nın en büyük büyüyen ülkesinde vatandaş evine iki poşet götüremiyor. Bu nasıl bir saçmalık? Dolar, altın tarihi rekorlar kırarken tv'lerde "ekonomi rayına girdi", "tüketici güven endeksi yükseldi" vs. Haberler dönüyor. Esnaf kepenk kapatmış, gençler işsiz, öğretmen atamasız, halk yardıma muhtaç. Başka ülkelere yardım edip, saray yapmaya gövde gösterisine çalışıyoruz. Hiç Bu kadar zıtlık bir arada görmemiştim.

Refah mı paylaşıyorsunuz Iban mı?