bugün

(bkz: reddedilen erkeğin intikam alma isteği)
tamamen erkekleri yaralayan bir yedeğe alma durumu.
kabul edilmemesi gereken istektir.
"sen bir kenarda bekle, zor günler için sakladığım ak akçe ol" demenin farklı yolu.
ciddi bir sevgili edindiğinde o arkadaşlığın yalan olduğu durumdur. çok da samimiyetsizdir arada sırada yedekte oynaşacak biri dursun demekten başka bir şey değildir.
Edit: (bkz: başlığı götünden anlamak)
hayatındaki as oyuncunun her an oyundan çıkabileceğini düşünerek yedek kulübesinde hazır konumda bekletmek istemesidir.
'senden iyisini bulursam yüzüne bakmam, eğer senden iyisi çıkmassa seninle bir şeyler yaşayabilirim', dediğidir.

semih şentürk gibi sonradan oyuna alınacak insandır veya kulübede ağ bağlayacak olan insandır...
benim yedeğim ol un kibar versiyonudur.
kızın arkadaşça olan ilgisini erkek yanlış anlayınca, kız erkeği kırmak istemediğinden dolayı arkadaş kalalım der.
gün gelip sevgilim beni terk ettiği zaman yola seninle devam ederiz söylenimidir.
genelde ayrılmak isteyen kızlar arkadaş kalmak ister. yedekte bırakma eylemidir.
teselli ikramiyesi vermek gibi bişeydir. ama tam aksine bu durum erkeklere acı verir. * * *
muhabbetiniz hoşuna gitmiştir, ilgiden ve alakadan memnundur fakat sizi koluna takıp "bu benim sevgilim" demekten utanan her daim ruhları aç insanların uyguladığı taktiktir. ne sizi beğenir ne de sizden tamamen kopabilir. bu yüzden arkadaş kalalım diyerek "sen benden hoşlanmaya devam et. yine beni el üstünde tut." demek istemektedir.

sinemaya gidersiniz, günün her saati berabersinizdir, size mesaj atmadan geçirdiği gece yoktur, hoşlandığınızı anlar ama açıldığınız taktirde "ama ben seni hep arkadaşım olarak görmüştüm" der. suratlarındaki şaşkınlık ifadesi ikiyüzlülüğün somut halidir.hararet yükseltmede ilk ondadırlar.
(bkz: çay bana)
Kötü günler için sakla samanı, gelir zamanı mantığıyla hareket edilmiş durum. Bir nevi sigorta.
kimi zaman yedekte dur durumu olmaz, sadece arkadaş kalınmak ister. aylarca boş olduğu zaman bile yine sizinle çıkmaz. bu gibi durumlarda "bari bir bahane uydursaydın lan, bu ne böyle ot gibi duruyoruz." denilebilir. ya da harbi harbi arkadaşlığa devam edilir.
karşıdakini kırmak istememekten gelen bi davranıştır diye düşünmüşümdür hep bilemem tabi . hormonal de olabilir . hormonları garip çalışıyor biraz.
acıma duygusu ile hareket etmelerinden kaynaklanmaktadır. yüzde doksanında görülmektedir *. Fakat biraz mantıklı düşünse hiçbir şey olmamış gibi arkadaş kalamayacaklarını anlarlardı. (bkz: tecrübe).
(bkz: Yedekleme)
Erkeği kırmak istemediğindendir. üzülmesindir garibim.
Anlamsız istektir. Erkekte biraz gurur, onur ve haysiyet varsa o kızla arasına mesafe koyacaktır.
işim olduğunda kullanabileyim kafasıdır. o kişi cepte oldugu için kaybetmek istemezler.
karşı tarafı kırmamak içindir. bazı kızlar yedek yeaa diyebiliyor dikkatli olun derim.
megolamanlıktır, egoistliktir, istemem yan cebime koyculuktur.

efenim, sizin ben evveliyatınızı sikeyim.
bu yedekte dursun ihtiyacım olduğunda kullanır dönerim mantığıyla yapılan saçma eylemdir. Muhterem zaat zaten kendisine yanık olduğundan hem çevresinde tutup bir başkasına kaptırmamak, hemde kendi kız arkadaşlarına şu benden hoşlanıyo hala muhabbetleri çevirmek için bekletilir. hatunlar garip yaratıklar işte. Benzer bir durum yaşadım süper bir dialoğumuz olmasına rağmen, yok arkadaş kalalım ben bizi hiç böyle düşünmemiştim mantığı vardı. Evet bekledim arkadaş kaldık, fakat eskisi gibi ilgi göstermedim bu sefer kız bana yavşamaya sanki sevgiliymişiz gibi gereksiz tripler atmaya başladı. Sonra onun bana olan ilgisi olduğunu farkettim ve şut. Başka bir hatunla başladım. 2 ay senin sevgin yalanmış bilmem neymiş tarzında mesajlar alsamda, insana evlat sahibi olmadan nasıl evlat acısı yaşatılır öğrenilmiştir diye umuyorum. hayat gariptir.
+benimle çıkar mısın?
-hayır ama arkadaş kalabiliriz.
+hmm.. yok tamam saol.
-arkadaş kalalım.
+gerek yok, tamam saol iyi günler.
-lütfen.

arkadaş kalmak isteseydim teklif etmiş olmazdım dimi canısı?