bugün

--spoiler--
Rock müziğin efsanevi ismi Red Hot Chili Peppers, 8 Eylül Cumartesi akşamı Santralistanbul'da sahne alacak.

Müzikseverlerin en çok bekledikleri gruplardan biri olan Red Hot Chili Peppers, Pozitif Live organizasyonuyla istanbul'da konser vermeye hazırlanıyor.

Türkiye'ye ilk defa gelecek olan Amerikalı grup, 2012-2013 turnesi kapsamında 60 farklı şehirde konser verecek.

Albümleri bugüne kadar 60 milyonun üzerinde satılan grubun konser biletleri henüz satışa çıkmadı.

1983 yılından beri Californication, Otherside, Scar Tissue, Under the Bridge gibi hitlere imza atan grup, en iyi rock albümü, en iyi rock sanatçısı, en iyi rock performansı gibi birçok dalda Grammy ödülü sahibi.
--spoiler--
Eylül ayında Türkiye'deler. Haziran ayında megadeath, eylül ayında rhcp. eğlenin gençler.
8 eylülde santralistanbul'da sahne alacak grup.
8 eylül 2012 tarihinde santralistanbulda sahne alacağını duyunca sevincimden delirdiğim grup.*
fırsat olursa kesin gitmek lazım konserine, ama sanırım o tarihte yurt dışında olacağım.. bakalım arkadaşları ayarlarsak istanbuldan güzel olur diye düşünmekle beraber daha çok var o tarihe.. ayrıca (bkz: californication)
en fakirler için 75 teleye konser bileti satılan grup.
solistlerinin tipi tam bir ibneye benziyor buna rağmen çok iyi ve sevilen şarklıları olan pop grubu, ama benim favori şarkıları snow.
29 yıl önce kurulan bu grubun türkiye'ye ilk ziyaretini; mesut yar'ın ortalıkta ''kırmızı acı biber yedim 40 kilo verdim. oley acı biber'' diye gezindiği bir senede gerçekleştirmesi manidardır.
mesut yar bu fırsatı tepmeyip anthony kiedis'i burada laf çok'a çıkarıp kırmızı acı antakya biberi yedirirse yüzyılın viral reklamı olabilir ve antakya, obez amerikanlar için bir tatil cennetine dönüşebilir.

(bkz: demedi deme ibrahim)
görsel
under the bridge şarkısı vazgeçilmezlerim arasındadır.
8 eylülde santralistanbul da konserleri var.
bilet fiyatlarına bakacak olursak.

Platinum Ring - 600.00 TL
Golden Ring - 400.00 TL
Kategori 1 - 150.00 TL - TÜKENDi
Kategori 2 - 125.00 TL
Kategori 3 - 75.00 TL - Uzak mesafe görüş alanına sahiptir

http://www.biletix.com/st...alIstanbul_RHCP_NRCHP.gif

Platinum Ring - bu kadar para verilir mi bir konsere salakmısın diyenler için valla varsa ve verilen para etkilemiyorsa verilir.
Golden Ring - üstteki yazdığım bunun içinde geçerli ama bi 200 lira daha fazla verip platinum ringden almak daha mantıklı.
Kategori 1 - en mantıklısı bu. fiyat açısında ve yer açısında süper kesinlikle. bitmemiş olsaydı bundan alıyordum bitmiş sağlık olsun.
Kategori 2 - bunu almak yerine kategori 1 almak daha mantıklıydı. ama benim gibi geç kalanlar mecburen buna tabi oluyorlar.
Kategori 3 - sıkıntılı bir maddi durumu olanlar ve konseri ne olursa olsun kaçırmamalıyım diyenler için açıkçası. sahneye ne kadar uzak bilmiyorum santraistanbulda konsere gitmedim hiç ama baya uzak olacağını tahmin ediyorum.

kategori 2 deyim.isteyen buyursun gelsin bir çayımı içer.
8 eylül'ü iple çektiren grup. gelin artık olum, manyağınızım lan!
"the reet hot chili peppers" adlı tribute grubu yakın zamanda ankara ve istanbul'da konser vermiş olan dünyaca ünlü müzik grubudur.
stadium arcadium, by the way gibi mükemmel albümlerin sahibi olan gruptur fakat john frusciante'siz hep bir şeyler eksik gibi.
8 Eylülde Santralistanbul da sahneye çıkacak olan ve kulisinde meditasyon odası, canlı ağaç ve organik şef isteminde bulunan rock grubu.
en beğendiğim şarkısı "snow" olan gruptur.
10 senedir dinlediğim ancak konserine gidemeyeceğim mükemmel gruptur.
(bkz: evlat acısı)
by the way, stadium arcadium, californication gibi harika albümleri olan rock grubudur.
istanbul konseri kulis isteklerinde organik şef bulunan gruptur.
ilk ismi Tony Flow And the Miraculously Majestic Masters of Mayhem olan grup.
californication isimli şarkılarını ne zaman olsa dinleyebileceğim gruptur.
otherside diye über bir şarkıları vardır.
Doruk noktaları Californication'dır. Hem şarkı hem albüm olarak.
herkes sevmez bu grubu.

müziklerinin hepsi birbirine benziyormuş falan filan. doğrudur.
bencede içlerinden 7 yada 8 şarkı çıkar diğerleri yaramaz, ama be arkadaş bunu söylerken hiç mi gelmiş geçmiş bütün gruplara bakmıyorsun hangisinin bir müziği diğer müziğine benzemiyoki. örneğin metallica, iron maiden, ac dc vs.

ne kadar rock müziğin amaçlarından biride farklılığı kabul etmek olsa da saç-sakal, göt-baş uyumu olmuyor be abi.

(bkz: ne dediğini bilmemek)
(bkz: under the bridge).