bugün

artık bi *. gitse denilen başbakan....
adama sorarlar; "senin 82 yaşında annen öldü de sen metanetini koruyamadın, 20 yaşındaki çocuğu ölenden bunu isterken hiç mi utanmıyorsun?".
ama işte adam olsa...
sinirlenince çok sevimli olan bir insan yavrusu.
hiçbir zaman bir ülkenin yöneticisi konumundaki insan ülkesindeki terör olaylarından dolayı mutluluk duymaz. sonuçta pkk yı bitiren bir başbakan el üstünde tutulacaktır bunu kendiside bilir. bu nedenle her terör olayında yöneticileri suçlamak yanlıştır. her türlü teknik ve askeri güç tsk nın elindedir. bu olayın suçlusu tsk da değildir bölge halkı pkk ya destek sağladığı sürece terörü bitirmek çok zordur.
http://www.sonsayfa.com/H...klik-Vaadetti-190063.html
http://dipnot.tv/12858/Ki...lahla-bu-is-cozulmez.aspx
http://www.marmarahaber.n...a-karsi_haberi_12961.html
http://www.cnnturk.com/20...stedi/566643.0/index.html

hem özerklik vaad eden hem açılıma karşı çıkan hem silahla çözüme karşı çıkan adama sorarlar sen nasıl çözeceksin herşeye karşısın silahla çözüme karşısın, diplomasiye karşısın nesin sen...

not : bu 4 haberi dikkatle inceleyin. bir insan ancak bu kadar kendisiyle çelişebilir.
19 Ekim 2009, Tayyip ERDOĞAN: "Türkiye'de iyi, güzel şeyler oluyor. Umut verici gelişmeler oluyor. Bildiğiniz gibi 34 kişi sınırı geçti. Bunu son derece olumlu ve sevindirici bir gelişme olarak gördüğümü ifade etmek istiyorum"

19 Ekim 2011: 26 Mehmedimiz şehit, 22 Mehmet yaralı!

kutluyorum sizi.. güzel gelişmelerden kastınız bu ise.. ben başka istemiyorum yeter bana bu kadar.. arz ederim..
Kendileri çok iyi bir tiyatro oyuncusudur. Her türlü oyunda başarısını halkımıza gösterip halkın sevgisini kazanmıstır. O da bir zamanlar benım gibi bir çaylaktı. Ama şimdi 1 numaralı amerikan ajanıdır.

Saygılar
Kendileri çok iyi bir tiyatro oyuncusudur. Her türlü oyunda başarısını halkımıza gösterip halkın sevgisini kazanmıstır. O da bir zamanlar benım gibi bir çaylaktı. Ama şimdi 1 numaralı amerikan ajanıdır.

Saygılar
"ramazanın bitmesini beklemek"ten bahsederken bizi kastetmediğini gün itibariyle en acı şekilde anladığımız başbakan.
yüreklerimizi bir nebze de olsa serinletmiştir.
postalseverler gene istifa çağrılarına başlamış... yerim , çok sevimli.
hala utanmadan siyasi malzeme çıkarmaya çalışan zavallı yaratıklar. kandan beslenen keneler. ne güzel. ışık açıldığında o pkk sürüleri gibi karanlığa kaçışırsınız anca.
şimdi öncelikle herkesin fazlasıyla üzüntülü ve kızgın olduğu bu anlarda biraz daha temkinli olmakta yarar var. zira bu hükümetin suçu, bu askerin suçu, bu başbakanın suçu, bu genelkurmay başkanının suçu diye bağırıp çağırmadan, terörün amacına hizmet etmeden dimdik durmak gerekiyor özellikle böyle zamanlarda.

bu demek değil ki yas tutmayalım, aksine ulusal yas olsun, "vatan sağolsun" dönemleri bir an önce bitsin, hayat dursun, tepki verelim ama kendi içimizde birbirimizle kavga ederek değil.
terörün adresi teröristin bizzat kendisidir ki onu destekleyen ve her fırsatta kullanan israil'de cabası.

şimdi gelelim recep tayyip erdoğan'a. tabi ki akp hükümetinin de idari anlamda terör ile mücadelede çuvalladığı, yanlışlar yaptığı zamanlar, durumlar olmuştur, bunları da tartışırız ancak 2001'de 0 şehit ile aldılar 10 senede terör hortladı demek birincisi cahillik, ikincisi vicdansızlıktır.

öncelikle şu linke göz atmakta yarar var:

http://moourl.com/92tru

göründüğü üzere yıllardır bu acı devam ediyor, başbakanlar, hükümetler değişiyor ama acımız hep baki. bu nedenle "terör akp ile hortladı" muhabbetinden artık bir an önce vazgeçelim. akp hükümetine oy verenleri cahillikle suçlayan insanlar nasıl oluyorda terör örgütünün bu aptalca oyununa alet oluyor ve kendi içinde kavga etmeye başlıyor anlamıyorum.

özetle her türlü hatayı konuşuruz, her türlü yanlışı gün yüzüne çıkarırız ama böyle zamanda değil. teröre alet olmadan, terörün amacına hizmet etmeden dimdik durmakta yarar var.

recep tayyip erdoğan'ın da hatalarını konuşacağımız zamanlar var ama şimdi değil.

son olarak bu hain saldırıdan sonra televizyonlara çıkıp akp hükümetini suçlayan ve durumdan faydalanan kemal kılıçdaroğlu'na ise söyleyecek söz bulamıyorum. olmaz olsun böyle muhalefet.
az daha dayanması gereken başbakandır. adamdır.

sen bakma bizim yavşaklığımıza. yarın öbür gün bu pkk p.çlerinin de köküne kibrit suyu döküp, gerekenleri de hapse tıkmaya başladığın zaman söylediklerini, yani aynen senin dediğin gibi "tükürdüklerini yalayacaklar".

dayan yiğidim. Allah basiretini, ferasetini, cesaretini, imanını arttırsın.
hala nasıl savunulduğunu bir türlü anlayamadığım başbakan. kendisiyle konuşma hakkım olsa aramızda şöyle bir konuşma geçeceğine inanıyorum;
sinopy; ey başbakan üçer üçer evlat istiyorsun terör saldırılarına beşer beşer şehit verelim diye mi?
rte; terör saldırısı değil güncelleme.
s; yuh emuğakoyim.
türk milletinin tamamı aynı görüşte iken, artık hiç zaman kaybetmeden şerefsiz köpek topluluğu pkk nın üzerine tüm güçlerimiz ile gidilmesini sağlaması gereken başbakandır. her yolu denedin yeri geldi halkından aldığın tepkiye rağmen teröriste insan muamelesi bile yapıp bu savaşın sona ermesine çabaladın, kötü kişi oldun ki kontrol sendeyken doğal olarak hesapta senden sorulur, şimdi artık hiç deneme yanılmaya gerek yok allah ne verdiyse yürümeli bu hainlerin sonu getirilmelidir. işaret aldığın gün ata'ndan yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan.
(#13443727)
hem suçlu hem güçlü lafı kendisine cuk oturmaktadır.
görsel
hala gelmiş " gün methanet günüdür " diyor. yazıklar olsun be.
dışarıda ona buna artistlik yapıp, içerideki olaylardan sonra sesini çıkaramayan rock starıdır.
her şehit haberinden sonra olduğu gibi sadece konuşmuştur. konuşur.
"başbakan şehit annelerinden metanetli olmalarını istemiş. 80 yaşında annesini kaybedince metanetini koruyamayıp hüngür hüngür ağlayan başbakan 20 yaşında evlatlarını kaybeden annelerden bunu hangi yüzle isteyebiliyor?"

cem kalender
2 günde 30 şehit vermemize rağmen hala istifasını vermemiş olan başbakanımız.

bizim kadar şehit veren başka bir ülke var mıdır acaba? "vatan sağolsun" demekle iş biter mi? o analar ve babalar bu sözü içten mi söylüyor zannediyorsunuz? başbakanımızda hep aynı laflar. iktidara geldiğinden beri terör sorunuyla karşı karşıyayız ve her şehit haberinde "kararlı mücadelemiz sürüyor, operasyon başlatacağız." , "kararlı mücadelemiz sürüyor, operasyon başlatacağız." mücadele mi? ortada hiçbir şey yok. şehitlerimizin sayısı artmaya devam ediyor, türk halkı şehit haberlerini kanıksamaya başladı artık. nefes filminde mete yüzbaşı'nın bahsettiği durum aynen yaşanıyor: gencecik askerlerimiz şehit düşüyor, haberlerde iki dakika gösteriliyorlar, bitti. türkiye unutuyor.

şehitlerimize allahtan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. eğer başbakanımız istifasını inatla vermeyecekse umarım "gerçekten" bir şeyler yapması gerektiğinin farkına varır, laf salatası yapmaz.
şu ana kadar kendisi hakkında hiçbir yorumda bulunmadım ama bıçak kemiğe dayandı. benim başbakanım olduğu için ondan değil, bizden utanıyorum. tek sebebi biziz çünkü.
ne başbakan olur bundan ne de başkan.
Tüm secimlerde kendisine oy vermiş biri olarak yazıklar olsun, yuh olsun. Kabatas lisesinde bir cumhur hocamız vardı, ders oncesi sınıfı susturamayan baskana senden baskan olursa skimden gramofon iğnesi olur dediydi. Nedense aklıma geldi birden. Koçum bak Abdülhamid de senin gibi korkularıyla yüzleşmedi, tek kisi öldürmeden devlet idare edeyim, herkese kırmızi gul vereyim dedi. Hem korktuğu basina geldi, dokunmadigi mason ittihatçılara anahtarları verdi, hem de kendisi ingiliz zindanlarında it gibi oldu. Bu kadar kanı yerde koyarsan Allah senin de cocuklarına nasip etsin bu acıyı. Dost acı söyler diyelim.
(bkz: büyük ortadoğu projesinin eşbaşkanı)
hala böyle bir iddiası var mı bilmiyorum ama ortada olan birşey var ki idare konusunda sıkıntılar yaşamakta. arap dünyasının lideri olmak isterken ülkesindeki sıkıntılar yüzünden bu fantezisini bir süre ertelemek zorunda kalacak gibi görünüyor.