bugün

10(on) cem yılmaz esprisi gücünde tespit.
(bkz: nihat doğan yüz yılın en büyük bilgesidir)
(bkz: benim babam toyota gibi adam)
bizim tarlayada lider lazım,gelsinde davar gutsun biraz...
nihat doğana yeterince fırsat tanınmamasından dolayı çıkan önermedir.
lider görmesek yutturacak. küfür edip vatan satmak ne zamandan beri büyük lider olma vasıflarından sayılmaya başlandı?
(bkz: ananı da al git)
(bkz: halk düşmanı)
(bkz: zübük)
"sabri sarıoğlu son yüz yılın en yetenekli futbolcusudur" önermesiyle aynı oranda doğruluk içerir.
recep tayyip erdoğan yüzyılın sadece en büyük lekesidir.özellikle de
türk milleti için.
akıllara yeşilçam'dan bir replik getiren önerme.

(bkz: ben dönyanın en gözel garısıyam)
(bkz: yüzyılın en büyük yalanı)
affınıza sığınarak doğal olarak:
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
güldüm bazı yorumlara Türkiye'nin ekonomisi ve durumu düzgün diyenler neler bilip de nelere düzgün dediler çok merak ediyorum. RTE dünyada şova en yönelik liderlerin başında gelir ve insanları kandırma konusunda üstüne düşen herşeyi yapıp duygu sömürüsünü çok iyi bilmektedir. Türk halkının onuruyla gururuyla nasıl oynanır iyi bilmektedir eğer bu iyi liderlik ise olabilir ama bence bu ayıptır günahtır.
son iki yüzyılın en büyük lideridir.
Komik olsun diye Gülmek için söylenen sözlere bir örnektir...
Deveye diken ... sözü ne güzel uyar bazı yerlere...
(bkz: anaya küfür istemek).
Allah muradınızı versin baya güldürdünüz beni. Acaba inanarak mı yazdınız yoksa biraz kastınızmı buradan bayaaa bi kastınız gibi gözüken bir önerme. Demek tüm dünya da rte lider diyorlar! onlarda Akp li olmasın? Acaba liderliğin tanımını bilmiyorlar yada karıştırıyorlar mı? Bütün dünyayı dize getirecek bir lider! Haklısınız israili ne yaptı ama nasıl aslanlar gibi gemimizi baskına uğrattırdı insanları öldürttü helal valla her bunu yaptıramaz, bunu yapsa yapsa liğder yapar oda rte.
yüz yılın bir şeyidir ama o şey liderlik değildir.
Mübalağa sanatı anlatılırken örnek verilebilecek önerme.
Ayrıca tariz için de bir örnek olabilir. Çünkü cümle tam ters anlamıyla daha mantıklı duruyor.
potansiyel ironi çabasıyla yapılan önermedir. fakat bir gerçek var ki benzer bir ironiyi kılıçdaroğlu,bahçeli,baykal,haydar baş,masum türker,doğu perinçek vs. liderler için yapacak kimse yoktur. başbakan olsalarda kimse yapmaz. çünki hiç birine liderlik libası tayyip erdoğan kadar yakışmaz.

başbakan erdoğan, dünya üzerinde yaşayan önemli liderden biridir.(bana göre putin ve lula ile beraber ilk üçte) bu şüphe götürmez bir gerçektir. aksini iddia eden ideolojik bir körlük içindedir. ülkemizde ise özal ın vefatından sonra başa gelen devlet adamlarının en önemlisidir. buda bir gerçektir. şuda bir gerçektir ki. tayyip erdoğanlı yıllar türk tarihine geçecektir.
(bkz: tırt)
yaptiklarina saygi duymak gerekir farkli bir bakis acisi kazandirdi kendisine. parmakliklar arkasinda cizilen stratejilerin utopya olmadigini kanitladi. ulkede belediyelerin calismasini, saglik kuruluslarin daha iyi hizmet vermesini, ulasimin iyilestirilmesinde ve is alanlarinin cogaltilmasi vs. Daha sayamayacagim bir cok alanda iyilestirmelerde bulundu.

Lakin tum bunlar goz onune alindiginda dahi henuz bunu soylemek icin cok erken. henuz 90 yil var onumuzde ve hala uretim hususunda hicbir sey yapamiyoruz ve egitim hala modern bir yapida degil.
'kraldan çok kralcı' söylemini örneklenmesi olayıdır. işsizliğin %12 lerde gezdiği, yoksulluğun diz boyu olduğu bir ülkede liderlikten ne kadar söz edilebilir?

bir liderliği vardır şöyleki; sarkozy in yeni haçlı seferleri olarak nitelendirdiği libya saldırılarında başı çekmektedir. kardeşi kardeşe kırdıran sistemde iki tarafada yaranma amacı için 'en yalaka lider' olarak tarihe geçmesi olasıdır.

fakat yinede bunlar vatandaş için önemli değildir. kömür yardımları, çamaşır makinesi yardımları olmasa napacağızdır. allah tayyip erdoğandan razı olsundur. (bkz: beyler oylar tayyipe)
yok öyle birşey. atatürk varken, recep tayyip erdoğan..
(bkz: bülent ersoy yüz yılın en güzel kadınıdır)
(bkz: ibrahim üzülmez gelmiş geçmiş en iyi futbolcudur)
ali kıran baş kesenlerin adam yerine konduğu ülkemizde bu görüşün hakim olması da şaşırtmayan bir durumdur.

deveye diken insana s.ken yaranır diye boşuna dememişler.