1. 1.
  1956 yılında Tarsusun Sanlıca köyünde doğdu. ilk öğretimi köyünde, orta öğretimi Adana imam-Hatip Lisesinde, Üniversiteyi istanbul Üniversitesi Yüksek islam (ilahiyat Fakültesi) Enstitüsünde tamamladı.

  Şiir ve yazı çalışmalarını Yeni Devir, Yeni Sıla, Milli Gazete, Mavera, Bu Meydan, Kırağı, Aylık Dergi, ikindi Yazıları, Yedi iklim, Hüner, islami Edebiyat, Susku, Yedi Harf, Hece, Kültür Dünyası ve Düş çınarında sürdürdü.

  1976 ve 1978li yıllardan bu yana çeşitli dergi çalışmalarına öncülük etti. 1989-1999 yıllarında Yeni Sıla Kültür ve Sanat Dergisi'ni yayımladı. Halen Ay Vakti Edebiyat Dergisi ve Kız Kulesi Gazetesinde şiir ve denemeleri yayımlanmaktadır.

  Bir imza Serüveni adlı eseri Türkçe ve Boşnakça, Anne isimli şiiri ise Arapça bir dergi tarafından Arap diline çevrilerek yayımlandı. Çeşitli televizyonlarda şiirlerine klip çekildi. Radyolarda ( Özel Fm, Üsküdar Fm, Burç Fm) kültür ve sanat programları ile birlikte Teha ajans tarafından 30 günlük ramazan programı hazırlayıp sundu. Nüans Prodüksiyon müzik yapımcılığı ve Sufi Tırans Mega Müzik yapımcılığına danışmanlık yaptı. Garip şair ve yazarlığının yanı sıra 15 yılı aşkın zamandır yağlı boya resim çalışmaları ile de uğraşmaktadır. Resimlerinde soyut çalışan Garip, kişisel 13 resim sergisi açmıştır. insan Kaynakları yöneticiliği gibi çeşitli sivil teşekküllerde bulanan Garip, aynı zamanda pek çok kurum ve kuruluşlara Konferans, Seminer ve Şiir dinletilerine katılmıştır. Garip evli ve 4 çocuk babasıdır.

  Yayımlanan eserleri: Depremin Sesi - Şiir, Irmaklar Akar içimden - Şiir, Savaş Türküsü - Şiir, Mavi Gül - Şiir, Bir Leyla Düşü - Şiir, Öğretmen - Şiir Antolojisi, Namaz ve Oruç Ammar ilkay Müstear Adıyla, Kurban Risalesi, Bir imza Serüveni (Türkçe ve Boşnakça)

  kaynak:http://www.siraze.net
  ... diyonsos
 2. 2.
  ölüm risalesi adlı şiirin yazarı.
  ... fidelcastro