bugün

recep akdağ'ın görme engelli vatandaşa söylediği aşağılayıcı söze rağmen akp'ye oy verecek kişidir.

(bkz: gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz daha ne)
sağlık hizmetlerinden memnuniyetle yararlanan kişidir.
"gerçek" görme engelli vatandaştır.
ananı da al git diyen başbakana rağmen de oy veren kişidir.
olay yaşanırken tam olarak orada olan birisi olarak olayı anlatayım, ama kardeşimiz bakanımıza asgari ücretten dert yanıyordu ki sayın bakanımız dalgınlıkla sarf etti o lafları. yani bilinçli bir eylem ve konuşma değildi. olayı ajite etmek iseyenlere sorum siz hiç dil sürçmesi yaşamadınızmı demektir.
recep akdağ'a gelene kadar oy vermemek için pek çok sebep varken sırf bu sebeple oy vermekten vazgeçmesi beklenmeyen kişidir.
rüşvetçi, şifreci, torpilci veya süzmedir.
daha önceki milyon tane akp yumurtasına rağmen ısrarla bu partiye oy veren vatandaştır kendisi. varsın olsun, yine verecektir elhamdülillah. ibne dersin kızar, sikersin aldırmaz ya, o hesap komposto bir millet. ya allah bismillah...
"görmediğin halde sana iş verdik daha ne yapalım" diyerek beni birkez daha şaşırtmayan partinin mensubudur. bunun gözünde engelli olmak suç, engelli olmak bir tercih, engelli olmak 2. sınıf vatandaş olmak, iyi hayat şartlarını haketmemek. unutmasın her insan engelli adayıdır.
gözleri görüyordur ama ruhu ...
insan değildir. mazlumu bu kadar ezen bir zihniyeti başımıza çıkaranlar ölsün gebersin, beter acılar yaşasınlar.
Bizzat o muameleyi hak eden kişidir.
iki durum var aslında. birincisi akpye oy veren dostlar görme engelliye yapılan bu çıkışın ayıp olduğunu kabul edebilirler(bundan dolayı akpye oy vermesinler demiyorum herkesin kendi fikridir hangi partiye oy verip vermeyeceği) ikinciside akpye oy veren dostlar arasında körü körüne akp savunucusu olan dostlar derlerki iyi demiş bir sürü işsiz varken görme engelli vatandaja iş mi verilir diyip aslıdna o vatandaşa büyük ihtimalle zamanında kıyak geçildiğini anlarlar. bilemem tabi.
edit: peşinen yazıyımda boşuna eksilemeyin akpci felan diye. başka bir parti sempatizanıyım diyelim.
"ben sizin ananızı cikeyim" dese yine de akp'ye oy verecek olan kişidir. Beyin yok azizim. Boşa uğraşmayınız.
(bkz: adam haklı beyler) diyen kişi, kişiler, grup, gruplar
(bkz: salak)

ya da akp üzerinden kişisel çıkarları olan biridir. onun için de;
(bkz: şerefsiz)
ideolojisinin esiri olmak.
mazoşisttir efendim. bana kötü davran, hakaret et, rencide et insanıdır.
kömürü kabul ederken ağırına gitmeyen kişi, bana demedi ki deyip umurunda bile olmayan düzen insanıdır.
beyni kör olmuştur.
ak partiye oy vermek zorunda bırakılmış kişidir. sorumluluk sahibidir hayal peşinde koşmaz.
(bkz: kötünün iyisi)
kuş kadar aklı olmayan insan türüdür.
mantık sınırlarını zorlayan kişidir.
embesildir. gerizekalıdır. aptaldır.
(bkz: dağdan indim meclise)