recep akdağ'ın çalışma koşullarından memnun olmayan görme engelli bir işçiye sarfettiği söz. kendisine göre sanırım engelli vatandaşların çalışmaya ve dolayısıyla yaşamaya hakkı yok. insan ne diyeceğini şaşırıyor böyle bir ayıba!

http://www.ntvmsnbc.com/id/25213255/
http://video.milliyet.com...rmisiz_1_50382.htm?auto=1

edit: video linki için koylu goren masum uzayli' ye teşekkürler.
bir bakana yakışmayacak derece ayıp sözlerdir ama bu ilk defa olmamıştır sayısız örnekleri var ne yazık ki.
bakan olmayı öğrenmiş ama insan olmayı öğrenememiş kişi söylemi.
evet işçi ve çalışan kesimi lutfedip doyurduklarını sanan zihniyetin talihsiz konuşmalarıdır.
kendlerinin oraya takım elbise siyah arabalarda gezip tozup halkına aşağılayıcı sözler söylemek üzere gelmediklerini anlamalarını bekliyoruz.
insanlar engelli olabilir ama insandır herşeyden önce.
çok ayıp ve yakışıksız bir cümledir. efendice sana bir maruzatını anlatan görme engelli bir vatandaşa hiç değilse güzel sözler söyleyerek reddemez miydin? bari onu yapsaydın recep bey...ayıp!
Allah büyüktür ; gün gelir o da öyle olur.Ne oldum değil ne olacağım diyeceksin.
Akdağ allah sana hakettiğinden önce akıl fikir versin , biraz da vicdan.

Ayıp.
(bkz: beynin ve vicdanın yok bakan yapmışız seni)
evet, bir engelli insanları aşağılamadıkları kalmıştı. bunu da görmüş olduk. kendisinin ne kadar insan(!) olduğunu gösterdiği için recep akdağ'a teşekkürü bir borç bilirim. yazıklar olsun!
"ananı da al git" diyen bir başbakan varsa böyle laflar eden bir bakanın olması da gayet doğaldır.
karşısındakine lütufta bulunduğunu sanan gerzek söylemidir. ama daha da kötüsü oraya bakan diye biz oturttuk seni daha canımızı mı istiyorsun diye soracak bir millet eksikliğidir.
"bu adamlar milleti bu kadar aşağılarken nasıl inatla seçilebiliyorlar" diye çok düşünmüşümdür. bu kadar şikayet eden, eleştiren varken nereden çıkıyor bu % 42ler 45ler 47ler ? irdelenmesi gereken budur bence. (bkz: bu düzen değişmeli)
sana edilecek küfüre kelimeler yetmez. Edebiyat dünyasını çağırsam yazamazlar öyle bir küfür.
empatinin ne olduğunu bilmeyen sözde insan , sözde bakandır.
gözleri görmediği halde bunlara oy veren yüzde kırk varken ,daha çok böyle azar işitir ,laf yeriz.
eğer olayın 'ayıp' olarak nitelendirilen kısmı aynen yazıldığı gibiyse; tayyip erdoğan, akdağ'a bırakın bakanlık vermeyi, vekillik bile verirse ona da yazıklar olsun.
(bkz: ben sana bakan olamazsın demedim)
sen de insan değilsin ama bakan olmuşsun diye cevap verilecek zırva.
'ananı da al git' diyen başbakanı var. atalarımız boşuna dememiş; imam osursa cemaat sıçar!
Bize oy vermediğin halde yaşıyosun ya yeter o kadarı daha ne özgürlük sartların iyileştirmesi falan , illa sınır dışımı edelimle birebir aynı zihniyettir .
böyle bir şey gerçek midir, gerçekse bu nasıl bir insanlık nasıl bir davranıştır, hiç mi düşünmessiniz karşıdaki insanın hissiyatını sizin için her şey görev yapmak mı, o insan bir ömür nasıl öyle yaşamış hiç mi empati kurmassınız ama hayat bu engelli olmak bir ana bakar, bunları hiç mi düşünmezsiniz hadi empati kurmadınız. yazık eğer gerçekse gerçekten yazık dediğim bakandır.
böyle başbakanın böyle bakanı.
iktidar partisine gene oy vermek isteyenlere bir kez daha düşünmeleri için fırsat veren gaftır.
eğer iş verilen kişi nankörlük etmişse sinirden söylemiş olabilir bakan. haklılık payı da taşır.. şükran duymayı bilmeli insan, yetinmeyi de öyle..
ben sana bakan olamazsın demedim..gerisini arif olan anlasın.
(bkz: dağdan indim meclise)