bugün

bir başka tikinin ağzından ramazan geldiğinde başka bir yaran söz:

''hoşgeldin cici, tatlı ramazan. çok güzelsin sayende aç kalıyoruz ama tatlısın sen yaa''
hani kuşlar ağaçlar
binbir renkli çiçekler
nasıl da yakalamıştık
bar çıkışı teoman ı saçlarından
teoman dan aforizmalar;

(bkz: sizde ibnelik var mı)
http://www.youtube.com/watch?v=lj2LFK-Rq2w
boğaziçi mezunu bir şarkıcıdan sadır olan cümle.

"cehalet gider eşeklik baki kalır"demiş,ne kadar da doğru demiş osman bölükbaşı.

sarhoş saçmalaması olarak değerlendirilemeyecek kadar masumiyettem uzak..

toplumuna yabancı,habersiz..
(bkz: ne kadar güzel)
(bkz: orhan veli kanık)
teoman ın kafası güzelken sarfettiği, "vay muğa goduum dinsizi" tepkisiyle karşılamanın saçma olacağı söz. asıl kızılması gereken "dam üstünde saksağan" şeklinde kendisine o ortamda o soruyu yönelten magazin muhabiridir. ki teoman bunu gayet ayık bir vaziyette de söylemiş olsa kendisinin ramazan dan algıladığı bu kadarla sınırlı da olabilir. bize bir şey söylemek düşmez.
Bir muhabirin aptalca sorusuna verilebilecek en iyi cevaptır Teoman'ın söyledikleri. O soruyu sorarken ne bekliyordu ki magazin muhabiri? izleyen insanlar: "Aaa Teoman'a bak dinsizmiş." deyince bu arkadaş mutlu mu olacak? Cidden merak edilesi bir durum.
teoman'ı ceketinden geriye çeken akabinde yumruk yiyen muhabirin yediği yumruk müstehak. alternatif son olarak muhabir eğer ki teoman'ı orda yere düşürebilse ve doğal olarak teoman kalkıp o yumruğu yine atacaktı ve olası sonra ki gün manşeti " ramazan ayında bar çıkışında şarhoş yaklanan teoman sarhoşluktan yere yuvarlandı, hırsını basından almaya çalışan ünlü sanatçı..." diye devam ederdi, arkadan çeken muhabirin de muhtemelen yakalamak istediği haber buydu. fikir güzel fakat dayak yeme olasılığı fazla.
(bkz: teoman güzel kafası falan)
(bkz: ayarperestsin güzel ayarlar peşinde)

kafası güzel olmasaydı da yakın bir cevap verirdi eminim. öyle alttan alttan dalga geçiyor ki.. seviyorum lan.

madem imkanım var neden susuyorum lan notu: teoman çağırırsan hemen çağırmazsan geçerken. aklında bulunsun dedim hani.