bugün

yeni nesil stres atma yöntemi.
göt isteyen eylemdir. ihale usülüyle seçildikleri için en belalıları alır ihaleyi. ve gece ıssız yerlerden geçtikleri için de boş gezmezler. aman dikkat.
yapılmaması gereken eylemdir. davulcuyu dövmek isteyen kişinin akabinde bütün geleneklerimizi kaybediyoruz demesi de düşündürücüdür.

not: bu kaybın şahıs için pek önemli olmadığını düşünmekte zor değildir.

(bkz: laf olsun diye konuşmak)
ramazan-ı şerif'in yaklaşması ve artık gelmesiyle birlikte, nasıl etsemde ramazan gibi mübarek bir ay hakkında, aşağılayıcı yazılar yazarak dikkat çeksem diye düşünenlerin ilk ayağıdır. önce ramazan davulcusundan girerler, sonlara doğru imamın bilmem neyinden çıkarlar. aman dikkat;

(bkz: provokasyonlara gelmeyin)
evde üç yaşında olup, gecenin birinde zar zor uyumuş bir bebeğiniz varse çok haklı olan eylemdir. yemişim geleneğiniz göreneğinizi.
ilk etapta hoş bir durum değildir. adam kapınızın önünden geçerken iki davula gümletti deyü dövmek olmaz. malum 3 tarafı müslümanlarla çevrili bi ülkedeyiz. ama davulcu ayarı biraz kaçırıp, balgamlı gür sesi ile mani ya da ona benzer birşey okumaya/bağırmaya/çığırmaya başlarsa kaçınılmaz olandır davulcuyu dövmek. he diyeceniz ki hiç dövdün mü? hayır dövmedim. uykum ağır benim, ondan.
tek başına dövmekten çok, dövme girişimi olacak eylem. çünkü o tokmağı ağzınızın üstüne vurabilir. davul kullanarak adam dövmenin kitabını yazabilir. ayı çıkabilir, taş düşebilir.
sabahin bir saatinde kafa sisiren herifi, baltanin ters tarafiyla hastahanelik etme eylemi. ben o saatte muzik actigimda polis cagiriyorsunuz lan, garip insanlarsiniz siz.
gece saat 2 de tokmağı gümletip araba alarmlarını çalıştırmış olsa da, ayıptır.
(bkz: ekmek parası).
(bkz: ramazan davulcusunun baterist olması)
bizim mahalleden geçemeyen ramazan davulcusudur. adamın birisi ayakkabı fırlattı geçen sene, yine geçerlerse yine fırlatır adam deli.
Kusura bakma, bunu yapmak resmen tokmakla beni demektir.

Sikerler kamil, hepinizi sikerler.
Bir koca mahalleden dayak yemeyle sonuçlanabilecek olaydır.
Bizimkiler cok yetenekli de türkiyem i caliyolar davul zurna ailecek kopuyoruz (!) o degilde bi tane de benim yerime cak.
keyifle yapilan eylemdir.

kimsenin gece yarisi insanlari rahatsiz etmeye hakki yok. ramazan davulcusu istemiyoruz.
şu davul olayına diyanetin bir çözüm getirmesi lazım.
gerçekten oruç tutan kadar tutayan da var,uyku sorunu eken var,bebeğini uyutaya alışan anneler var.
kimseyi kırmadan her kesimi memnun edecek bir sekılde çözülmesi lazım.
dikkat etmek lazım, bunların çoğu hırsız ya da kapkaççıdır, yanlarında bıçak olabilir.