bugün

ne kendisini düşünür, ne de diğer insanları bu ahlaksız kız. üstüne üstlük bi' de ramazan ayında yapıyor bu terbiyesizliği. otur kimsenin olmadığı bir yerde iç yelloz. bu tip kızların amacı farklı; ama bu amacı dillendirmek bana yakışmaz. allah'a havale ediyorum hepsini.
erkek olsaydı toplumun büyük bir kesiminin sesini çıkarmayacağı insandır.
hoş geldiniz memleketime.
yolda yürürken fosur fosur sigara içen erkekleri görmeyen ama kızları görünce hemen müslümanlığı hatırlayanların hezayanı.
bir kızın yolda yürürken sigara içmesi başlı başına saçmalıktır. hoş bir görüntü oluşturmamakla birlikte, hakkında farklı düşünceler oluşmasına sebep olmaktadır.
yolda sigara içen erkeklerde var neden sadece kız dikkatini çekmiş diye düşündürcek bi başlık .
çok saçma bir konu daha, kız hiç diyor mu ben sigara içerken oruç tutanlar diye.
sanane yarram dedirten kızdır.
bu durum kimsenin hoşuna gitmez. bir bayanın allah'ın verdiği o nezaketle, o incelikle, o kaliteyle yolda sigara içmesi hoş bir görüntü olmuyor.
bırakın erkekleri içsinler onlar bazı şeylerden yoksundurlar.
kendini salmış kızdır, iticidir.
bataryası bitmiş fotoğraf makinesi gibidir, kimseyi çekemez.
orucumu her sene tutuyorum hatta her müslüman kadın gibi bayramdan sonra hastalık döneminde tutamadığım orucu da güne gün olarak tutuyorum, evliyim ve anne adayıyım ama bunların hiç birini yapmıyor olsaydım da bu bir aşağılama gerektirmezdi çünkü islamiyet hoşgörü dinidir. bugün oruç tutamadım ve bir anlık unutkanlıkla öğle tatilimde sokakta sigara içtim. sigara içmiş olmam benim ahlaksız,yelloz olduğum ve amacımın farklı olduğu anlamına gelmez. oruç tutmak demek aç, susuz kalmak demek değildir. oruç açlıktan susuzluktan öte bir durumdur ve sadece belli saat aralığında yemek yemeyince olmaz. ağız sadece suya,sigaraya,yemeğe değil küfüre, dedikoduya, iftiraya da kapatılır. iyi niyet gerekir, kalbi kötülükten arındırmak gerekir, hoşgörü gerekir, görev olarak değil istekle tutmak gerekirve millet yanında bir şey yese,içse dahi canın çekmemesi gerekir, çekti diye milletin karısına, kızına, kardeşine yada evladına küfür edip aşağılamamak gerekir yani herkes oruç tutamaz..yani herkes oruç işini beceremiyor diye sokakta sigara içen kadın yollu olmaz.