bugün

çizgi filmlerdeki gibi burna mandal takılarak yapılabilecek eylemdir, başka türlüsü namümkün efenim.
o anki şaşkınlıkla rakının burnunuzdan çıkmasıyla sonuçlanıcak eylem.
6 yaşındayken yaptığım eylem.

babam rakıyı koymuş bardağa, suyu koymamış tabii duruyor tezgahta. benim boyum da bardağın olduğu yere yetişmeyince aklım sıra çakallık yapıp babamın 'suyunu' içiyim dedim...

içiş o içiş, ondan sonra böyle oldum işte.. *
bir şişe sıvıyağı kafaya dikmekten daha faydalı olduğu kesindir..diğerinde en azından hoş dakikalar geçireceksindir..
genç yaşlarımızdı bir arkadaşımın abisi evlenecekti ve bizi düğüne davet etti. düğün sahibi arkadaşım yugoslav göçmeni idi. bir kazan rakı kenarda duruyordu. zavallı arkadaşım o susuzluk anında bardağı yarım doldurup direk kafaya dikti. o acıdan kurtulması biraz zaman aldı ama kafa milyon tonlarda geziyordu.
(bkz: kafa bir milyon)
(bkz: ne içsem yarıyor bana)
tahmini 3 yaşında falan yaptığım eylem... öyle bir kusmuştum, öyle fena olmuştum ki, o gün bugündür iğrenirim kokusundan...
(#5724562)
(bkz: göt ister)
bu eylemi gerçekleştirdikten sonra vücudunun ani bir refleksle yere tükürmesi muhtemeldir.
(bkz: sürahi nine)

(bkz: ince ince yasemince)

bizim çocukluğumuzun eğlencesiydi. kanal d'de ana haberlerden önce falan verirlerdi. işte o zamanlar sürahi nine'nin böyle bir episode'u vardı. su niyetine rakı ya da votkayı kafaya dikip bütün ev ahalisine melek gibi davranıyordu. *
anosmi nedeniyle olabilecek olay. yoksa olmaz öyle şey!
Ben yaptım bunu babacım. o zamanlar teyzemlerde misafirim. eniştede gemici. ne zaman geliceği belli değil içkiyede karşı adam. Kuzende ne olur ne olmaz plastik bir sürahiye hacılamış rakıyı. Yatağa girmişim saat 12'de, bir uykusuzluk ki düşman başına. yapıcakta birşey yok. sağa dön sola dön yok. belki 1-2 saat geçti kalktım su içicem. Sürahiyi bir dikmişim kafaya Allaaaah. Bir yanma, ertesi gün kusma vs derdi büyük ama uykusuzluğumu almıştı ya!
suyu rakı niyetine içmekten hafif hallice bi durumdur. tehlikeli.
böylebir deneyim geçirenlerin,sonradan rakıyı sevmekte zorluk çekmesi muhtemel. (bkz: çocuklardan uzak tutunuz)